Oamkista valmistuneet, joulukuu 2019

Julkaistu: 28.1.2020 klo 12:56

Joulukuu 2019: 409 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 96 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)  
Karjalainen Anita Marianne Paltamo
Korva Tiina Pello
Posio Katri Aliisa Posio
Raudaskoski Kirsi Elina Oulu
Satokaski Maria Siikajoki
Sirviö Sally Eleonora Oulu
     
Bioanalyytikko (AMK)  
Aamulilja Soile Anisa Oulu
Kants Sanna Karoliina Oulu
Korhonen Sini Tuulia Oulu
Löytynoja Mari Helena Oulu
Pulkkanen Sara Maaria Oulu
Pääskynen Sonja Birgitta Oulu
Suoraniemi Janina Emilia Oulu
     
Ensihoitaja (AMK)  
Hellsten Matias Olavi Johannes Oulu
Hokki Jere Oulu
Karhu Timo Kalevi Kajaani
Korpela Juho Jouni Matias Oulu
Larikka Anna Katariina Oulu
Ritari Karoliina Juulia Seinäjoki
Säippä Jimi Simo Santeri Oulu
Udd Jesse Santeri Oulu
     
Ensihoitaja (ylempi AMK)
Pöntinen Kari Antero Seinäjoki
     
Fysioterapeutti (AMK)  
Hemmilä Tiina Ylivieska
Karjalainen Vilma Karoliina Oulu
Lehto Linnea Karoliina Tornio
Pennanen Heidi Annika Oulu
Pohjonen Tiia Johanna Oulu
Rinne Mia Maria Kaarina Oulu
Suonnansalo Petra Elina Margareetta Inari
Turunen Suvi Linda Sofia Oulu
     
Insinööri (AMK)
Ahola Kalle Viljam Tornio
Ahola Miikka Kristian Oulu
Haataja Lauri Matias Oulu
Hanhirova Harri Herman Tornio
Heikkilä Kari-Matti Oulu
Heikkilä Susanna Annika Liminka
Heikkinen Eleni Aleksandra Oulu
Heikkinen Jukka Oulu
Heikkinen Simo-Veikko Ilari Oulu
Hertteli Tero Matias Oulu
Herva Ville Hermanni Oulu
Hjelt Riku Oscar Jyväskylä
Huuki Timo Valtteri Tornio
Juntunen Jaakko Oulu
Juuso Henri Pekka Kalevi Oulu
Juvani Anu Liisa Hannele Kempele
Jäkäläniemi Jere Henry Olavi Oulu
Konttinen Tommi Tapani Taivalkoski
Kukkonen Terhi Marjaana Oulu
Kärkkäinen Jani Kari Juhani Oulu
Luttinen Timo Kalle Olavi Oulu
Lähteenmäki Tiina Lotta Oulu
Mikkonen Tommi Henrik Oulu
Muurinen Mika Aleksi Oulu
Nguyen Hoang Minh Duc Helsinki
Niva Antti Tapio Oulu
Nykänen Niko Antero Oulu
Pakarinen Juuso Oskari Vantaa
Pentti Joona Elias Oulu
Pisto Jani Kristian Oulu
Pitkälä Verneri Samuel Oulu
Putkivaara Matti Mikael Oulu
Raittimo Ville-Veikko Oulu
Reinikainen Vili Valtteri Oulu
Rytinki Toni Tapani Henrik Oulu
Saari Anssi Mikael Verneri Oulu
Sarviaho Seppo Antero Oulu
Seppänen Jussi Olavi Antero Oulu
Sipola Janne Veikko Tuomas Oulu
Suominen Antti Erik Oulu
Torvinen Juha Markus Oulu
Vähäsalo Tuomo Heikki Matias Oulu
Yliniemi Lauri Samuli Oulu
Ylipahkala Juha Tapio Oulu
     
Insinööri (ylempi AMK)
Heikkilä Hannu Olavi Oulu
Malila Mikael Juhani Oulu
     
Kulttuurituottaja (ylempi AMK)
Soronen Jaana Anette Kauniainen
     
Kätilö (AMK)
Eloniemi Maria Tyrnävä
Friimäki Maria Loviisa Oulu
Ihme Marianna Oulu
Juola Riina Marjukka Oulu
Kangas Emmaliina Kemi
Mäkelä Sallamari Hannele Oulu
Mäkitervo Hanna-Riitta Sievi
Nuorala Hilla Oulu
Remes Anna Kaisa Oulu
Ritola Anna Suvi Tuuli Oulu
Thomenius Taru Tarleena Oulu
     
Kätilö (ylempi AMK)
Kumpulainen Sanna Katariina Oulu
     
Medianomi (AMK)
Kumpulainen Minna-Marika Oulu
Lyytinen Mirka Cerena Espoo
Pietilä Juhopekka Valtteri Oulu
     
Medianomi (ylempi AMK)
Dahmane Noora Anissa Oulu
Sipilä Timo Petri Kempele
     
Musiikkipedagogi (AMK)
Hannonen Emma Loviisa Oulu
Siuruainen Jenni Pauliina Oulu
     
Muusikko (AMK)
Marin Janina Emilia Oulu
Spence Aino Eliisa Helsinki
     
Optometristi (AMK)
Georgsson Niklas Lasse Sakari Oulu
Haapakoski Viivi Karoliina Kuortane
Juntunen Ansa Saara Raakel Oulu
Karjalainen Salla Kaisa-Maria Oulu
Kilpeläinen Anni Reetta Oulu
Korjala Susanna Tuulia Kouvola
Lehtinen Terhi Elina Oulu
Miettinen Katja Pauliina Oulu
Niemi Jenni Kaarina Oulu
Passinmäki Anna Kaisa Sylvia Lapua
Pikkarainen Tanja Marleena Oulu
Rita-Kasari Johanna Emilia Oulu
Sillanpää Juulia Emilia Oulu
Suorsa Sarianna Tiia Karita Rovaniemi
Tiainen Katja Maarit Oulu
Tiilikainen Jimi Jalmari Oulu
Tiittanen Emilia Anna Sofia Oulu
Tirkkonen Anna Elina Katariina Oulu
Villanen Marja-Kaisa Tuulikki Oulu
Ylipoti Susanna Tiina Mari Laihia
     
Rakennusarkkitehti (AMK)
Varis Sini Iida Johanna Oulu
     
Rakennusmestari (AMK)
Kaisanlahti Tomi Mikael Oulu
Kova Joonas Petteri Kempele
Krigsholm Aleksi Ville Waltteri Inari
Lapinlampi Ari Johannes Oulu
Lauhikari Samuli Matias Sipoo
Martinmäki Jussi Kalevi Oulu
Näppä Tero Henrik Oulu
     
Röntgenhoitaja (AMK)
Alho Neea Susanna Pori
Mursu Janne Tapani Oulu
Nokso Marjaana Oulu
Oivakumpu Tiija Jasmin Oulu
Ranta Tiia-Maria Anniina Oulu
Sternberger Eerik Gerhard Oulu
Tulisalo Päivi Hilkka Liminka
     
Sairaanhoitaja (AMK)
Ahola Inka Elisa Liminka
Alho Dennis Tapio Oulu
Elsakova Valeriia Oulu
Heikkilä Henna-Maria Kalajoki
Heikkinen Mirko Aapo Mikael Oulu
Hyytiä Samuli Mikael Oulu
Illikainen Katja Pauliina Oulu
Jylhä Pekka Joonas Kaustinen
Kaikkonen Konsta Samuli Oulu
Kamula Lassi Pekka Kempele
Kantola Elina Katariina Oulu
Kemppainen Susanna  
Kilpeläinen Nella Emilia Oulu
Kirvesniemi Anni Sofia Oulu
Kosamo Minttu Annika Oulu
Kuha Hanna Laura Oulu
Kurkimäki Satu Maarit Oulu
Liimatta Elina Karoliina Kalajoki
Lohi Jenni Liisa Lyydia Oulu
Lounatjoki Annika Tiia Tuulia Kalajoki
Lämsä Jaakko Juhani Oulu
Nikkanen Riikka-Maria Johanna Oulu
Nivakoski Kati Eveliina Oulu
Nurkkala Marita Elisa Kempele
Pekkanen Niina Carita Oulu
Pesonen Anna Helena Oulu
Ronkainen Sanna-Maria Oulu
Salonsaari Sonja Maria Oulu
Septiawan Roosa Amanda Harjavalta
Sikala Irmeli Kaisa Henriikka Nivala
Sämpi Anne-Mari Kalajoki
Törmänen Annina Johanna Haapavesi
Ylitolonen Henna Katariina Oulu
     
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Ahokas Sari Johanna Oulu
Hackzell Tarja Anneli Kempele
Haikola Suvi Anneli Nivala
Lampinen Riikka Kaarina Oulu
Vähä Rita Helena Oulu
     
Sosionomi (AMK)
Annunen Henna Maria Oulu
Elsinen Juho Matias Oulu
Hietala Katja Mariia Oulu
Hätönen Minna Oulu
Jurvelin Ella Amanda Oulu
Juujärvi Laura Maria Oulu
Kantola Riina Emilia Oulu
Karppinen Paula Maria Kempele
Keränen Milla Liminka
Keränen Katja Annika Tyrnävä
Korhonen Olli Oskari Oulu
Lesonen Antti Martti Kalevi Oulu
Mokko Tiina Johanna Oulu
Pikkuhookana Frida Erika Oulu
Päkkilä Kaisa Linnea Katariina Oulu
Päätalo Juho Eemeli Oulu
Rikula Tiia Katariina Vaala
Ristell Sonja Alexandra Oulu
Salonen Meri Oulu
Säkkinen Miia  
Viitajylhä Janita Sofia Oulu
Vikstedt Elina Marjukka Oulu
Vähäsöyrinki Riitta Johanna Kajaani
Väärälä Sirpa Maarit Oulu
     
Sosionomi (ylempi AMK)
Autio Tanja Marjaana Oulu
Ervasti Maarit Kyllikki Oulu
Haapala Mari Susanne Oulu
Havukainen-Junno Salla Maria Oulu
Kuosmanen Mirva Hannele Raahe
     
Suuhygienisti (AMK)
Boricheva Ekaterina Oulu
Elgbacka Suvi Pilvi Maria Kaustinen
Ervasti Katja Annikki Oulu
Heikkinen Roosa Liia Sofia Oulu
Kinnunen Elina Annikki Oulu
Lautamo Maria Elina Oulu
Lepola Saana Anna Emilia Oulu
Poikajärvi Laura-Kaisa Elisa Oulu
Pylväs Satu Tuulia Oulu
     
Tanssinopettaja (AMK)
Tuominen Hanna Karoliina Hattula
     
Terveydenhoitaja (AMK)
Hanhisuanto Marianne Tuulia Oulu
Jalo Sirpa Henna Piritta Oulu
Siponen Annika Emilia Liminka
     
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Haverinen Johanna Miia Oulu
Peiramo Jenni Elisabet Oulu
     
Toimintaterapeutti (AMK)
Anttila Jani Eerik Oulu
Jäälinoja Hanna Emilia Oulu
Kaakinen Eveliina Maria Matilda Oulu
Kajava Henna Emilia Oulu
Kesti Venla Tuuli Auroora Oulu
Kivari Sinna Josefiina Oulu
Koponen Hanna Kristiina Oulu
Kuuskoski Kati-Aurora Oulu
Mikkonen Riina Mira Emilia Oulu
Pyykkö Satu Johanna Oulu
Sauriala Sini Tuuli Susanne Oulu
Viitajylhä Teija Katariina Oulu
Virranniemi Roosa Maria Alexandra Oulu
     
Toimintaterapeutti (ylempi AMK)
Karppinen Raakel Mirjami Kemi
Savukoski Anne Kristiina Ylivieska
     
Tradenomi (AMK)
Aalpoel Roelof Christiaan Wouter Oulu
Dang Tuan Dat Ulkomaa
Eeronheimo Jenna Natalia Järvenpää
Happonen Tiia Kristiina Ii
Heiskanen Niko Petri Ilmari Oulu
Hirvikoski Johanna Auroora Pyhäjoki
Hongisto Sari Linnea Oulu
Huhmo Antti Hermanni Oulu
Huotari Kaisa Annikki Oulu
Hyrkäs Tiina Katariina Oulu
Hätälä Sami Kalevi Oulu
Jokela Simo Matti Kalevi Nakkila
Juntura Esa Tapani Oulu
Juvani Jarkko Tapani Kempele
Kallio Laura Marita Oulu
Kangas Antti Matti Antero Oulu
Kangas-Kontio Ari Jaakko Vantaa
Karjalainen Tessa Tuulia Liminka
Keränen Aino Emilia Oulu
Kokkonen Mirva Susanna Oulu
Kolehmainen Iikka-Santeri Christophe Oulu
Korkiakoski Jonna Anniina Ylivieska
Kotila Viivi Henriikka Oulu
Kukkala Eevamaija Tyrnävä
Kumpulainen-Hänninen Kirsi-Marja Mirjami Forssa
Kyhälä Kalle Oulu
Kytöaho Johanna Karolina Oulu
Kärjä Minna Elisa Oulu
Lahtinen Akseli Topias Oulu
Lehmussaari Hanna Venla Kristiina Oulu
Lehtinen Jenna Maria Oulu
Lehtola Kreeta Sofia Muhos
Luokkanen Amalia Josefiina Oulu
Luu Tuan Anh Oulu
Manninen Ritva Hannele Marjaana Oulu
Manninen Viivi Annika Oulu
Marttila Enni Emilia Oulu
Mattila Sari Päivi Oulu
Meriläinen Minna Maarit Oulu
Nenonen Sami Elmer Kuopio
Nevanperä Maija-Elviira Oulu
Nguyen Thi Thanh Truc Ulkomaa
Niiranen Maarit Hannele Oulu
Niskala Santtu Oulu
Ollila Katriina Anneli Oulu
Palosaari Mikko Tapani Oulu
Peltola Anne Maria Oulu
Perätalo Veli-Pekka Oulu
Pietilä Toni Aarre Raahe
Pitkälä Asseri Pellervo Liminka
Pylväs Jani Kristian Kempele
Pääkkölä Anna-Kaisa Oulu
Rantoharju Jenna Maria Raahe
Riikola Jonne Eetu Iisakki Liminka
Saarenpää Kalle-Pekka Juhani Oulu
Savolainen Jesse Otto Samuli Oulu
Seppänen Hanne Elisa Oulu
Sergejeff Tia Valpuri Oulu
Säynäjäkangas Sameli Juho Elia Oulu
Takkula Jesse Patrik Espoo
Toivari Antti Alfred Oulu
Tuuliainen Elias Mikael Kuusamo
Ukkola Sonja Maarit Ii
Uotila Aku-Oskari Kuopio
Vainikainen Ira-Maria Ylitornio
Visuri Henry Tapio Oulu
Vorobyeva Ekaterina Oulu
Välimaa Veera Viola Ylivieska
Wuollet Mia Kaarina Ulkomaa
Ylikärppä Emilia Ida Maria Simo
     
Tradenomi (ylempi AMK)
Aho Antti Jussi Oulu
Gül Heidi Hannele Oulu
Hilakivi Tuija Anne Irmeli Raahe
Hirvasoja Heidi Marjatta Ylivieska
Isohätälä Sari Johanna Oulu
Ivakko Susa Marita Kuopio
Kortsalo Marko Juhani Oulu
Kujansuu Maarit Pauliina Tornio
Käyhkö Miia Birgitta Karoliina Savonlinna
Laaksolinna Mervi Elise Oulu
Manninen Henna Maria Oulu
Pekkala Jaana Carita Alavus
Säynäjäkangas Mari Kristiina Oulu