Osallistujat ja aikataulut

 
Sarja 17-vuotiaat ja sitä vanhemmat, maanantai 22.1.2018

Sarja 17-vuotiaat ja sitä vanhemmat, tiistai 23.1.2018

Sarja 13–16-vuotiaat, torstai 25.1.2018

Sarja alle 13-vuotiaat, lauantaina 27.1.2018


Sarja 17-vuotiaat ja sitä vanhemmat: soittoaikataulu, maanantai 22.1.2018, 16 soittajaa (sarjassa yhteensä 29 kilpailijaa)

 

Klo 9:30 4 soittajaa

  1. Veera Muhli, Metropolia Ammattikorkeakoulu
  2. Leevi Ollila, Turun konservatorio
  3. Tarmo Peltokoski, Helsingin konservatorio
  4. Lotta Penttilä, Tampereen ammattikorkeakoulu

Klo 11:00 tauko

Klo 11:40 4 soittajaa

  1. Tatu Piitulainen, Turun ammattikorkeakoulu
  2. Maaria Pukkala, Tampereen ammattikorkeakoulu
  3. Kaisa Pulkkanen, Oulun ammattikorkeakoulu
  4. Iiro Pulkkinen, Savonia-ammattikorkeakoulu

Klo 13:00 tauko

Klo 13:40 4 soittajaa

  1. Maiju Rantamaa, Metropolia Ammattikorkeakoulu
  2. Kalla Ruokokoski, Savonia-ammattikorkeakoulu
  3. Johannes Ruotsalainen, Savonia-ammattikorkeakoulu
  4. Evgeny Salimgareev, Oulun konservatorio

Klo 15:00 tauko

Klo 15:40 4 soittajaa

  1. Kumi Shimozaki, Metropolia-ammattikorkeakoulu
  2. Johanna Siltanen, Turun konservatorio
  3. Elias Suppola, Helsingin konservatorio
  4. Pinja Ukkola, Oulun konservatorio

Klo 17:00 tauko

klo 18:00 saliharjoitusajat seuraavana päivänä soittaville


 

Sarja 17-vuotiaat ja sitä vanhemmat: soittoaikataulu, tiistai 23.1.2018, 13 soittajaa

Klo 9:30 4 soittajaa

  1. Anton Uotila, Metropolia Ammattikorkeakoulu
  2. Emmi Vesterinen, Helsingin konservatorio
  3. Emillion Wessman, Espoon musiikkiopisto EMO
  4. Niilo Autio, Turun konservatorio

Klo 11:00 tauko

Klo 11:40 4 soittajaa

  1. Lacrimioara Galagan, Turun ammattikorkeakoulu
  2. Emilia Granroth, Espoon musiikkiopisto EMO
  3. Fanni Hannila, Oulun konservatorio
  4. Jussi Immonen, Savonia-ammattikorkeakoulu

Klo 13:00 tauko

Klo 13:40 3 soittajaa

  1. Reetta Järä, Turun ammattikoreakoulu
  2. Katarina Katris, Musiikkiopisto Juvenalia
  3. Eeva Korhonen, Sibelius-opisto

Klo 14:40 tauko

Klo 15:20 2 soittajaa

  1. Ruthmariia Lehmuskoski, Tampereen konservatorio
  2. Riikka Lumiaho, Limingan seudun musiikkiopisto

Klo 16:00 tauko

Klo 17:00 jatkoon päässeet ilmoitetaan
2. erä keskiviikkona 24.1.2018 alkaen klo 9:30 (korkeintaan 12 soittajaa)

Klo 18:00 saliharjoitusajat seuraavana päivänä soittaville


 

Sarja 13–16-vuotiaat: soittojärjestys ja aikataulu,
Torstai 25.1.2018, 23 soittajaa

Klo 9:30 6 soittajaa

  1. Jemina Niemelä, Jokilaaksojen musiikkiopisto, Oulainen
  2. Carmen Pennanen, Kuopion konservatorio
  3. Oskari Riihimäki, Kuula-opisto
  4. Josefiina Saukko, Jokilaaksojen musiikkiopisto
  5. Liisa Smolander, Helsingin konservatorio
  6. Erika Tall, Viitasalo-opisto

Klo 11:00 tauko

Klo 11:40 5 soittajaa

  1. Vertti Venhomaa, Helsingin konservatorio
  2. Veera Vihantola, Jokilaaksojen musiikkiopisto
  3. Raina Yujing Wang, Espoon musiikkiopisto EMO
  4. Tong Zhao, Kuopion konservatorio
  5. Carla Alasaarela, Oulun konservatorio

Klo 13:00 tauko

Klo 13:40 5 soittajaa

  1. Samuel Eriksson, Turun konservatorio
  2. Lauri Forstén, Jyväskylän ammattiopisto
  3. Annukka Heinonen, Rauman musiikkiopisto
  4. Jason Hu, Espoon musiikkiopisto EMO
  5. Noora Kainulainen, Kainuun musiikkiopisto

Klo 15:00 tauko

Klo 15:40 4 soittajaa

  1. Sallamari Keinänen, Meri-Lapin musiikkiopisto
  2. Niklas Klaavo, Raahen musiikkiopisto
  3. Martta Koski-Vähälä, Limingan seudun musiikkiopisto
  4. Karlo Kunnamo, Musiikkiopisto Juvenalia

Klo 16:40 tauko

Klo 17:20 3 soittajaa

  1. Leona Kunnamo, Espoon musiikkiopisto EMO
  2. Mikael Loponen, Turun konservatorio
  3. Arttu Nevala, Oulun konservatorio

Klo 18:10 tauko

Klo 19:00 jatkoon päässeet ilmoitetaan. (2. erä perjantaina 26.1. alkaen klo 9:30.)

Klo 19:30 alkaen iltaharjoitusajat seuraavan päivän kilpailijoille


Sarja alle 13-vuotiaat: lauantaina 27.1.2018, 27 soittajaa

Klo 9:00 7 soittajaa

  1. Julia Elomaa, Turun konservatorio
  2. Santeri Hanhikoski, Keski-Pohjanmaan konservatorio
  3. Netanel Hong, Kuula-Opisto
  4. Emilia Jarne, Turun konservatorio
  5. Juulia Järvenpää, Kuula-opisto
  6. Juri Linh Kauhanen, Musiikkiopisto Juvenalia
  7. Eveliina Kuropatkina, Etelä-Pohjanmaan musiikkiopisto, Seinäjoki

Klo 11:00 tauko

Klo 11:40 6 soittajaa

  1. Saima Lehtinen, Rauman musiikkiopisto
  2. Saara Leinonen, Porvoonseudun musiikkiopisto
  3. Yuxin Liu, Espoon musiikkiopisto EMO
  4. Saara Mikkonen, Kainuun musiikkiopisto
  5. Kati Mäki, Espoon musiikkiopisto EMO
  6. Kaika Niskakangas, Oulun konservatorio

Klo 13:40 tauko

Klo 14:20 6 soittajaa

  1. Sohvi Nurmi, Turun seudun musiikkiopisto
  2. Ella Oksava, Helsingin konservatorio
  3. Emilia Palo, Lahden konservatorio
  4. Helinä Puusa, Tampereen konservatorio
  5. Isabella Pätiälä, Helsingin konservatorio
  6. Vilina Rainisto, Musiikkiopisto Juvenalia

Klo 16:20 tauko

Klo 17:00 5 soittajaa

  1. Eero Ranne, Palmgren-konservatorio
  2. Iida Saarikorpi, Käpylän musiikkiopisto
  3. Louna Sipilä, Oulun konservatorio
  4. Kiia Vanhatupa, Oulun konservatorio
  5. Viola Venhomaa, Helsingin konservatorio

Klo 18:40 tauko

Klo 19:10 3 soittajaa

  1. Siiri Vuorma, Lapin musiikkiopisto
  2. Ethan Xu, Musiikkiopisto Juvenalia
  3. Vladislav Dmitriev, Tampereen konservatorio

Klo 20:10 tauko

Noin klo 21:00 palkintojenjako alle 13-vuotiaiden sarjassa.