Oamkista valmistuneet

Vuosi:

Lokakuu 2017: 37 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 8 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Vakkuri Essi Maarit Oulu
 
Insinööri (AMK)
Hämeenniemi Riku Antero Oulu
Pinola Risto Henrik Oulu
Pisilä Eeva-Liisa Oulu
Tuhkanen Teemu Olavi Oulu
Törnqvist Benjamin Dan Anders Oulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
Pekkala Antti Samuli Oulu
Ylipahkala Jussi Sakari Espoo
 
Kätilö (AMK)
Kauhanen Emmi Katariina Oulu
Sihvo Laura Johanna Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Heiskari Jaakko Aleksi Vaala
Matero Jouko Tapani Tyrnävä
Savolainen Ville Valtteri Helsinki
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Kuukasjärvi Emilia Susanna Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Parkkinen Anne-Maria Katriina Jyväskylä
Peltoniemi Salla Maarit Nivala
Sarajärvi Johanna Hannele Ranua
Valjakka-Lavikainen Ulla-Maija Oulu
Varpenius Sari Outi Kaarina Raahe
 
Sosionomi (AMK)
Kehusmaa-Lehtola Kaija Maria Pudasjärvi
Myllylä Tiina Maria Oulu
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Kipinä Jenni Pauliina Oulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Sotaheimo Jaana Susanna Kemi
 
Tradenomi (AMK)
Haapaniemi Emilia Susanna Oulu
Holappa Verner Klaus Arvid Oulu
Järvenpää Miia Janica Oulu
Lovikka Heidi Marika Oulu
Nylund Jan-Erik Robert Oulu
Tuoma Inka-Emilia Pauliina Helsinki

Syyskuu 2017: 33 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 12 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Fysioterapeutti (AMK)
Kuosa Marja-Riitta Anneli Oulu
Vesala Marjo Riikka Oulu
 
Insinööri (AMK)
Heinula Niko Petri Aleksi Pyhäjoki
Karjalainen Juho Oskari Oulu
Yrjölä Antti Arto Sakari Oulu
 
Medianomi (AMK)
Ung Tiia Niina Tuulikki Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Laurila Hilla-Maria Oulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Louhisalmi Elisa Katja Maaria Oulu
Nikki Henna Riikka Pyhäjoki
Toivonen Heini Emmi Annikki Oulu
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Kanniainen Tiia Kristiina Kemijärvi
 
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Piltonen Tanja Kate Muhos
 
Tradenomi (AMK)
Carp Rebecca Christine Oulu
Haapakorva Heli Kristiina Kempele
Härkönen Artturi Jaakko Aukusti Vaasa
Juntto Reeta Mari Eveliina Oulu
Konstantinova Olga Oulu
Olkkola Satu Maarit Kalajoki
Törmänen Minja Katariina Oulu
Vesala Jukka-Pekka Oulu
 
Medianomi (AMK)
Alatolonen Anne-Mari Birgitta Keminmaa

Heinäkuu 2017: 34 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 16 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Insinööri (AMK)
Hyvönen Tuuli Eveliina Oulu
Jukuri Ilpo Henrik Oulu
Karevuo Jaana Inkeri Vantaa
Kleemola Antti Juhani Oulu
Känsälä Joonas Juhani Oulu
Perkiö Toni Jukka Oulu
Seilonen Juuso Taneli Oulu
Vartio Jussi Santeri Oulu
 
Laboratorioanalyytikko (AMK)
Järvenpää Eeli Johannes Oulu
 
Musiikkipedagogi (AMK)
Hiltula Pasi Petteri Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Kangas Tiina Katriina Oulainen
 
Sosionomi (ylempi AMK)
Lotvonen Marjo Kristiina Oulu
 
Tradenomi (AMK)
Anttila Teemu Markus Oulu
Hyvönen Outi Helena Oulu
Khalid Imran Oulu
Koskela Eija Marjatta Oulu
Manninen Nina-Mari Oulu
Suutari Jussi Matti Kuhmo
 
Tradenomi (ylempi AMK)
Lantto Päivi Pudasjärvi

Kesäkuu 2017: 286 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 27 ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Heikkilä Sampsa Juho Oskari Pudasjärvi
Häyrynen Anni Emilia Oulu
Kianto Sirkku Sonja Anneli Oulu
Makkonen Essi Jutta Kristiina Sotkamo
Muhonen Iiris-Ilona Vaasa
Mäki Laura Anna Edit Kärsämäki
Pieniniemi Laura-Tuulikki Muhos
Södö Irja Kristiina Hannele Oulu
 
Bioanalyytikko (AMK)
Kallo Krista Maaret Rovaniemi
Laitinen Laura Karoliina Oulu
Leinonen Meri Sofia Aurora Oulu
Lohilahti Jarno Niilo Jalmari Kuusamo
Malila Venla Katariina Oulu
Vuollo Tiina Hannele Oulu
 
Ensihoitaja (AMK)
Kanerva Johanna Emilia Oulu
Närhi Liisa Sofia Oulu
Tiainen Mikko-Petteri Valtimo
Vallioniemi Sari Hannele Oulu
 
Fysioterapeutti (AMK)
Hintsala Susanna Maaria Oulu
Karp Anu Pauliina Oulu
Liinanki Katriina Satu Annikki Oulu
Mild Ari Pekka Tapani Oulu
Ronkainen Ronja Tuulia Oulu
Vogt Mareike Oulu
 
Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Pietikäinen Anne Krisella Oulu
 
Insinööri (AMK)
Alakontiola Timo Johan Anttoni Oulu
Alanen Janne Jaakko Henrik Oulu
Alaoja Tapani Olavi Oulu
Alaruikka Rauli Veli Juhani Oulu
Alasiurua Tapio Anttoni Oulu
Aro Kalle Roope Oskari Turku
Haavisto Henri Samuli Muhos
Heikkilä Antti Petri Oulainen
Heikkilä Johan Kristian Oulu
Hentonen Tommi Mikael Oulu
Huovinen Timo Jaakko Oulu
Hurskainen Juha Petteri Oulu
Ilvesluoto Jere Ilari Ranua
Jaara Antti Juhani Oulu
Jaukkuri Mika Johannes Oulu
Jokimäki Marko Tapio Oulu
Jylhä Toni Christian Oulu
Kanniala Janne Heikki Juhani Oulu
Karvonen Sanni-Elina Oulu
Kemi Sebastian Petteri Oulu
Kemppainen Aleksi Juhani Oulu
Kemppainen Ville-Veikko Valtteri Kempele
Kinnunen Matti Henri Aukusti Oulu
Kivijärvi Anssi Ilmari Antero Oulu
Koivula Mikael Eerik Ranua
Komulainen Veli Pekka Kempele
Korhonen Ville Aku Santeri Oulu
Kullas Jaakko Henrik Oulu
Kumpuvaara Jyri Antero Kuusamo
Latvala Tomi Ossi Olavi Oulu
Laulajainen Heikki Jaakko Kalervo Oulu
Le Tieu Phi Vantaa
Lehmuskari Jonne Mikael Oulu
Lieska Kim Johannes Oulu
Linna Riku Petteri Rovaniemi
Länkinen Pekka Tauno Antero Oulu
Maajärvi Juho Antti Oulu
Mäki-Asiala Toni Henrik Toholampi
Mäkinen Päivi Marjukka Oulu
Nguyen Viet Khoa Vietnam
Niku Simo Heikki Pietari Haapavesi
Ojalehto Tuomas Pauli Arvid Oulu
Parviainen Jouko Kalevi Muhos
Parviainen Petteri Tapio Oulu
Pelkonen Tapio Hannes Nurmijärvi
Peltola Janne Herman Oulu
Penttilä Teemu Henrik Oulu
Petäjäniemi Antti Lauri Antero Ii
Piri Tapani Heikki Oulu
Pulkkinen Hannu Antero Muhos
Pulkkinen Janne Matias Oulu
Pyörälä Toni Joonas Oulu
Pärkkä Juho Matias Oulu
Rekilä Samuel Henri Kristian Oulu
Saarela Mikko Antero Tyrnävä
Saarinen Tapio Juhani Oulu
Saukkoriipi Suvi Marja Oulu
Seppälä Henri Akseli Oulu
Seppänen Juho Aleksi Oulu
Silvola Aleksi Niilo Johannes Kempele
Sunnari Markus Mikael Oulu
Suominen Mirka Maaria Laukaa
Sääskilahti Juho Aleksi Oulu
Takkinen Petri Aleksi Oulu
Tapio Joni Mika Seppo Oulu
Tikka Ari Sakari Vantaa
Toroska Ville Joonas Benjamin Tampere
Träskbäck Aleksi Christian Vaasa
Tsokkinen Jonne Olavi Oulu
Tuovila Anssi Oskari Oulu
Törrö Mari Johanna Helsinki
Uusitalo Toni Juhani Kempele
Virkkula Sami Erkki Hermanni Oulu
Vuorinen Kalle Elmer Oulu
Vähä Arttu Samuli Oulu
Vähäkangas Ville Olavi Oulu
Väärä Kari Ilmari Muhos
 
Insinööri (ylempi AMK)
Hyyryläinen Juha-Petteri Kempele
Laakkonen Katja Anna Maria Oulu
Leinonen Aira Hannele Oulu
Liius Jonna Marjo-Tuulia Kalajoki
Loukusa Heikki Matti Ii
Meriläinen-Juurikka Riina Pauliina Oulu
Ojanlatva Samuli Tapio Siikajoki
Simi Maarit Katariina Kempele
Toivonen Ari Tommi Oulu
Virranjoki Timo Antero Lahti
 
Kätilö (AMK)
Halonen Laura Julia Oulu
Klasila Sonja Alina Oulu
 
Medianomi (AMK)
Eronen Jenna Kia Karoliina Kuhmo
Hassinen Teemu Juhani Pielavesi
Hietanen Annariina Inari
Hyttinen Tuukka Johannes Oulu
Inkiläinen Sara Elina Oulu
Kaipio Matias Mauri Johannes Oulu
Kuivas Eeva Kaarina Kajaani
Köykkä Heidi Sini Helinä Oulu
Rämet Erkki Olavi Oulu
 
Musiikkipedagogi (AMK)
Elomaa Oskari Veli Johannes Oulu
Fiskaali Johanna Maria Oulu
Jaatinen Tuomas Topi Aleksander Oulu
Rahko Laura Inkeri Oulu
 
Muusikko (AMK)
Punkeri Tomi Johannes Oulu
Simonen Johanna Mirjami Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Hintsala Matti Johannes Kalajoki
Karvosenoja Joni Markus Oulu
Kivelä Olli Antero Helsinki
Saikkonen Tero Juhani Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Anttonen Risto Antero Oulu
Isokääntä Sari Johanna Liminka
 
Röntgenhoitaja (ylempi AMK)
Ylipaavalniemi Hanna Riikka Rovaniemi
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Haxhaj Jenni Emilia Sveitsi
Heikkala Anna-Maija Kempele
Hietapelto Anni Karoliina Kuopio
Honka Pasi Einari Oulu
Häkkilä Heidi Hannele Oulu
Jokimäki Johanna Kaarina Liminka
Jokitulppo Kristiina Mari Julia Raahe
Juntunen Jenni Johanna Puolanka
Juusola Laura Emilia Oulu
Kallio Joonas Petteri Oulu
Koivisto Susan Marianne Oulu
Korhonen Janita Susanna Oulu
Myllynen Raija Elina Oulu
Mäntyniemi Mika Petri Antero Oulu
Parviainen Tanja Eveliina Oulu
Peteri Ilona Marian Oulu
Piri Päivi Maria Oulu
Puurunen Laura Marianne Oulu
Rantala Jenna Riikka Oulainen
Riekki Anne Helena Ii
Seppänen Janne Oskari Oulu
Silvamaa Ida-Maria Loviisa Oulu
Sippala Jenni Oulu
Skutnabb Ann-Mari Elisabeth Oulu
Tolonen Noora Kaarina Oulu
Tuovinen Katja Maria Siikajoki
Välitalo Niina Kaarina Oulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Hänninen Satu Sinikka Kokkola
Makkonen Outi Suvi Päivikki Liminka
Patronen Niina Maria Kristiina Oulu
Åström-Pietilä Johanna Elisabeth Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Holm Anne Tuulikki Muhos
Jaakkola Marjo Tuulikki Oulu
Karsi Heta-Maaria Oulu
 
Sosionomi (ylempi AMK)
Heikkonen Susanne Kati Hannele Tampere
Ikonen Päivi Jaana Marketta Kemi
Keimiöniemi Kaisa-Leena Oulu
Turkka Satu Kristiina Oulu
Vääräniemi Riikka Leena Muhos
 
Suuhygienisti (AMK)
Malinen Henna Elisa Helsinki
 
Tanssinopettaja (AMK)
Hosio Riina Essi Marika Helsinki
Nuottila Sonja Johanna Oulu
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Härönoja Marjo Aino Katriina Oulu
Jurvelin Katja Annikki Oulu
Moilanen Iida Jennika Oulu
Pirskanen Essi Eevaleena Oulu
Pyrrö Milla Katariina Oulu
Päätalo Kajsa Maria Kempele
Sundell Linda Terttu Elisabeth Oulu
 
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Lipasti Virpi Maria Lapua
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Eriksen Minna Maria Kempele
Ikonen Hanna Pauliina Oulu
Pelkonen Mari Johanna Kempele
 
Tradenomi (AMK)
Aaltomaa Sami Jaakko Tapani Oulu
Ahokas Tomi Mikael Oulu
Annala Reetta Sofia Oulu
Dahlman Riina Piritta Kangasala
Denic Anela Oulu
Ervasti Juha Aleksi Nikolai Oulu
Haapala Johanna Kristiina Oulu
Hakala Niina Maria Oulu
Heikkilä Anssi Tapani Oulu
Heikkinen Henri Kasperi Oulu
Heikkinen Tytti Elisabeth Kalajoki
Heikura Tuuli Karoliina Oulu
Heinikoski Kimmo Tapani Oulu
Hyttinen Jaakko Henrik Ilmari Oulu
Hyvärinen Petri Samuel Rovaniemi
Irjala Anna Noora Elina Oulu
Isokääntä Ilkka Olavi Oulu
Jaurakkajärvi Janita Irina Emilia Oulu
Jolanki Taneli Janne Eemeli Oulu
Jussi-Pekka Roope Oskari Kempele
Jussila Anton Uolevi Oulu
Juvonen Joonas Tapani Oulu
Jämsä Jaana Kristiina Oulu
Kallankari Joel Antti Matias Kemi
Kankainen Veera Emilia Oulu
Korva Tiia Leena Oulu
Koskela Tiina Helena Oulu
Kuki Timo Antti Kalervo Nivala
Kumpula Eija Sisko Rovaniemi
Kuronen Jenni Eva-Maria Oulu
Kuukasjärvi Roosa-Liina Oulu
Lammila Nina Marjatta Oulu
Lehtola Jani Kristian Pudasjärvi
Lemmetyinen Eveliina Aino Mari Siikalatva
Mansikkamäki Emma Amanda Oulu
Moilanen Juha Timo Juhani Oulu
Mykkänen Tomi Tapani Oulu
Nevala Jesse Tapani Jonatan Oulu
Niemelä Sari Katriina Oulu
Olsen Osmo Olavi Oulu
Paajanen Miika Markus Oulu
Partanen Pirkko Päivikki Oulu
Pasma Melissa Johanna Oulu
Peltonen Henna Emilia Lappeenranta
Peng Jie Oulu
Pohto Katariina Anne Marjatta Oulu
Qveflander Rosa Mariella Oulu
Rahko Johanna Emilia Tyrnävä
Rajala Juho Jaakko Kalevi Oulu
Rajamäki-Mattila Lotta Ursula Oulu
Ratilainen Johanna Oulu
Romakkaniemi Taneli Arttu Einari Oulu
Roukala Lauri Antero Oulu
Räihä Henna Sofia Oulu
Räisänen Mikko Olavi Oulu
Saha Jaakko Juho Johannes Tampere
Salo Heidi Helena Oulu
Simola Tiina Katariina Oulu
Simontaival Laura Elina Oulu
Sivonen Eero Johannes Oulu
Tapaninen Roope Kasperi Oulu
Tolonen Vuokko Emilia Oulu
Tolvanen Ruut Heidi Rosaliina Pello
Uimaniemi Samuli Matias Oulu
Ukonaho Jere Petteri Oulu
Vahtola Paula Tellervo Oulu
Vuorikoski Nina Merituuli Raahe
Väänänen Marko Juhani Kempele
 
Tradenomi (ylempi AMK)
Heikkilä Mari Hannele Oulu
Kattilakoski Susanna Maarit Oulu

Toukokuu 2017: 226 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista kymmenen ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

(Päivitetty: 9.6.2017 13:06)
Agrologi (AMK)
Achrén Hulda Aino Maria Turku
Räbinä Juho Kristian Tyrnävä
 
Agrologi (ylempi AMK)
Karvonen Juha Antti Kempele
 
Bioanalyytikko (AMK)
Puputti Krista Karoliina Oulu
Puranen Sanna Marjaana Helinä Espoo
Seitaniemi Tanja Elisa Oulu
Timonen Roosa Katariina Oulu
Vähäkangas Meeri Anniina Ylivieska
 
Ensihoitaja (AMK)
Puputti Panu Petteri Kinnula
Takalo Piia Liisa Helena Oulu
 
Hortonomi (AMK)
Jämsä-Leiviskä Emma Reetta Mirjami Oulu
Kriikkula Tiina Susanna Sotkamo
Moilanen Juha Rainer Oulu
Simi Ulriika Emilia Oulu
 
Insinööri (AMK)
Aho Juho Aleksi Wiljami Oulu
Anttila Iida-Emilia Kouvola
Arffman Perttu Reijo Olavi Oulu
Bui Dang Khoa Vietnam
Caro Valadez Claudia Raquel Oulu
Haapakoski Erno Johannes Raahe
Haaraniemi Joni Taneli Oulu
Harju Miikka Matias Pudasjärvi
Huhtala Erkki Tuomo Juhani Alavieska
Huttu-Hiltunen Juha Erik Oulu
Hämäläinen Risto Akseli Oulu
Jokelainen Ville Henrik Oulu
Karjalainen Essi Reeta Emilia Oulu
Katilainen Kristian Sakari Oulu
Kinisjärvi Mirka Sanni Eveliina Oulu
Kokkila Jani Mikael Keminmaa
Korkeakangas Joona Tapani Oulu
Korva Matias Heikki Ilmari Oulu
Koukkari Henri Juhani Oulu
Kunnari Jani Kristian Rovaniemi
Kynsilehto Tuomas Kristian Oulu
Laakkonen Janne Aukusti Oulu
Lehto Ollimatti Johannes Oulu
Lehtola Tiia Tuulikki Oulu
Lehtosaari Janne Tapani Kotka
Liimatainen Markus Juhani Oulu
Liljamo Juho Aleksi Oulu
Maharjan Manish Oulu
Manninen Taneli Aukusti Kalajoki
Manninen Teemu Matti Elmeri Oulu
Miettunen Lilli Elisabet Oulu
Mikkonen Päivi Hannele Oulu
Moilanen Lauri Mikael Oulu
Moilanen Harri Matias Oulu
Mäenpää Hannu-Matti Oulu
Mäkelä Mikko Juho Kalervo Kajaani
Männikkö Janne Sakari Oulu
Määttä Johannes Kalle Eerikki Kuusamo
Niskakangas Petri Henrik Oulu
Ollikainen Mikko Petteri Oulu
Paso Salla Katariina Oulu
Peltola Kirsi Marjaana Oulu
Perätalo Aki Asser Kajaani
Raittinen Mikko Ville Johannes Helsinki
Raunio Janne Petteri Oulu
Rissanen Elina Esteri Seinäjoki
Räihä Hannu Antero Oulu
Salmu Mikko Tuomas Sakari Pyhäjoki
Seppälä Sakari Aleksi Oulu
Siik Tommi Antero Oulu
Sironen Petri Johannes Kajaani
Srb Michal Oulu
Suhonen Petteri Sodankylä
Sunell Lasse Tuomas Lahti
Sänkiaho Riku Kalervo Oulu
Tahvola Perttu Eerikki Oulu
Tunturi Susa Henriikka Oulu
Tölli Matias Veikko Sakari Oulu
Törmänen Sasu Santeri Oulu
Uunila Samuel Saku-Petteri Oulu
Uusi-Kokko Mikael Jaakko Oulu
Varanka Sami Mikael Oulu
Varila Markus Pietari Oulu
Vielma Felix Gabriel Oulu
Viljamaa Henri Mikael Ylivieska
Vinkki Tuomas Iikka Olavi Haapavesi
Väisänen Petteri Jarno Markus Suomussalmi
Vänttilä Ville-Matti Petteri Oulu
Yliniemi Emma-Roosa Karoliina Oulu
Ylitapio Mikko Johannes Oulu
Yu Li Oulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
Hevosmaa Timo Antero Oulu
Jääskeläinen Joni Petteri Oulu
Manninen Samu Oskari Oulu
Niemelä Markus Sakari Oulu
Sutinen Sami Jyrki Matias Oulu
Timisjärvi Elina Marjut Oulu
Veki Kimmo Mikael Oulu
 
Kätilö (AMK)
Tammela Salla Eveliina Siikajoki
Välikangas Sonja Maria Kokkola
 
Medianomi (AMK)
Karjalainen Anssi Kirill Johannes Oulu
Kurki Raija Maaria Oulu
Laurila Salla Katriina Oulu
Orava Anton Paavo Kalevi Oulu
Peltonen Heidi Mirella Oulu
Siikaluoma Mirko Henrik Joonatan Oulu
 
Medianomi (ylempi AMK)
Wallenius Daniel Luca Francesco Oulu
 
Musiikkipedagogi (AMK)
Konttila Jaakko Matias Kempele
Ruokangas Heikki Mikko Johannes Oulu
Timlin Salla Riina Annukka Liminka
Yrjänä Jaakko Matti Sakari Oulu
 
Muusikko (AMK)
Rautakoski Leena Marketta Muonio
 
Optometristi (AMK)
Ojala Katri Anniina Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Ikola Maiju Eveliina Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Lahdenperä Anni Helena Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Alavainio Toni Esko Juhani Oulu
Ali-Sisto Maria Isabella Oulu
Hanhela Miikka Markus Anselmi Oulu
Harju Joona Johannes Oulu
Hirvasoja Aki Jaakko Matias Ylivieska
Holappa Paula Johanna Raahe
Junttila Jonna Taina Maria Nivala
Kaisto Tiina Susanna Oulu
Kortesalmi Markku Sakari Oulainen
Myllykangas Mari Annukka Haapavesi
Mäyrä Juho-Matti Oulu
Pikkumäki Niina Marika Oulainen
Pääkkö Laura Maaria Ylivieska
Rutanen Paula Leena Annikki Ylivieska
Tölli Teija Elina Nivala
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Korva Johanna Elisabet Oulu
Pennanen Anne Kristiina Tornio
Tuisku Maiju Marika Anneli Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Aitto-oja Aune-Kerttu Oulu
Antikainen Maria Pauliina Kajaani
Haanpää Katja Hannele Oulu
Hemmilä Tarja Tuulikki Pudasjärvi
Isteri Sari Maarit Oulu
Mäkelä Katri Oulu
Ounaslehto Roni Petteri Oulu
Paulomäki Raila Hanna Sofia Oulu
Piirainen Elina Iida Jasmine Oulu
Rahikainen Janne Mauno Johannes Oulu
Saarnihalme Carita Tia Melina-Susan Oulu
Vainiokangas Jutta Annika Oulu
 
Tanssinopettaja (AMK)
Gröndahl Ella Emilia Jarintytär Oulu
Husgafvel Riina Maria Tampere
Karjalainen Johanna Suvi Ilona Tampere
Keinänen Heidi Kristiina Oulu
Lyyra Riina Sofia Oulu
Parhamaa Annika Johanna Oulu
Pälli Sonja Katariina Lahti
Riihiaho Saana Anmari Oulu
Salmela Jutta Maarit Helsinki
Salmela Meri Pauliina Helsinki
Terävä Lotta Esteri Oulu
Törmänen Pilvi Henriikka Espoo
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Hakala Carita Susanna Oulu
Harju Riikka Sofia Oulu
Heikkinen Sonja Marita Oulu
Kainulainen Riitta Emma Josefiina Oulu
Kangastie Helmiina Johanna Viktoria Oulu
Karppinen Essi Katriina Oulu
Kauppinen Armi Marjatta Oulu
Kneckt Anne Maria Ylivieska
Korva Elina Annikki Liminka
Koskinen Viivi Katri Oulu
Lento Elina Maria Vilhelmiina Oulu
Mertaniemi-Kinnunen Raija Hannele Oulu
Määttä Virve-Tuulia Katariina Muhos
Niemelä Aino Emilia Oulu
Niinikoski Laura Annika Hollola
Partanen Tytti Karoliina Oulu
Pekkanen Minna Kristiina Pudasjärvi
Pirnes Johanna Matilda Oulu
Pitkäaho Riikka Kaisa Maria Oulu
 
Tradenomi (AMK)
Ahola Veera Maria Oulu
Aikio Eemil Sakari Oulu
Alajuuma Sanna Maria Oulu
Dong Zhe Oulu
Eskola Matti Kalevi Oulu
Filppula Samu Marko Aleksi Muhos
Haatainen Teemu Ville Johannes Oulu
Hilliaho Annika Irmeli Oulu
Holtinkoski Susanna Eveliina Oulu
Hossain Mofazzal Oulu
Häkki Kristiina Aino Riikka Oulu
Hämäläinen Matti Esaias Oulu
Immonen Emma Tilda Kristiina Oulu
Järvinen Tiia Emilia Oulu
Kaihua Anna Elina Oulu
Kamara Samppa Tuntematon
Kanniainen Ulla Sisko Anneli Liminka
Karppinen Atte Eino Eemil Oulu
Kela Nana Alexandra Suomussalmi
Kiprotich Kevin Oulu
Komulainen Piia Maria Oulu
Korva Jukka Markus Oulu
Kuuppo Laura Heidi Maaria Oulu
Kyyrönen Kati Annika Oulu
Lahti Taija Johanna Oulu
Laitinen Livia Ella Harjavalta
Miilukangas Julia Anette Raahe
Mutai Kenneth Tuntematon
Mätäsaho Saara Johanna Kempele
Niemelä Ville Matias Oulu
Nukari Liisa Katariina Liminka
Oikarinen Janne Samuli Oulu
Russ Julia Theresia Saksa
Räsänen Hanna-Reetta Erika Helsinki
Seppälä Minna Pauliina Oulu
Setälä Sini Maaria Tampere
Sivosuo Tuija Maarit Oulu
Soininen Anna Matilda Oulu
Tasala Essi Kristiina Oulu
Tuomela Matti Tapani Utajärvi
Ylijoki Juho Yrjö Santeri Oulu
Yrjö-Koskinen Sakari Väinö Samuel Oulu
 
Tradenomi (ylempi AMK)
Häyrynen Raili Katariina Oulu
Lamminaho Marko Tapio Oulu
Nevala Kirsi Maarit Oulu
Orajärvi Marika Johanna Oulu

Huhtikuu 2017: 91 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista kahdeksan ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Bioanalyytikko (AMK)
Kontio Maijastiina Minttu Marjatta Oulu
Nevala Marita Raakel Emilia Oulu
 
Ensihoitaja (AMK)
Ilkka Tuomas-Juhani Oulu
Karttunen Kari-Pekka Kalevi Jyväskylä
 
Fysioterapeutti (AMK)
Jokela Terhi Tuulikki Oulu
Rauatmaa Helena Maria Oulu
 
Hortonomi (AMK)
Isolahti Julia Katariina Espoo
 
Insinööri (AMK)
Alapoikela Tatu Topias Oulu
Annala Jukka Tapio Oulu
Doan Thi Cam Nhung Ulkomaat
Erkkilä Janne Eerik Oulu
Heinonen Janne Matti Sakari Oulu
Helmiö Kalle Johannes Valtteri Oulu
Hyväri Mika Johannes Vantaa
Järvinen Aleksi Mauri Armas Oulu
Karjalainen Pasi Arvi Tapani Oulu
Karvonen Taina Tuulikki Vantaa
Kela Jani Santeri Johannes Oulu
Kivelä Pekka Aatos Oulu
Korhonen Riku Tapani Sotkamo
Kärenlampi Kai Samuel Oulu
Myllymäki Tuukka Topias Pyhäjärvi
Mäkinen Jussi-Otto Tapani Oulu
Määttä Teemu Johannes Oulu
Oosi Jori-Petteri Vaasa
Rantala Jani Topias Kalajoki
Rauhala Jukka Saku Mikael Oulu
Satomaa Sakari Elias Oulu
Seppänen Juha Ismo Antero Vaala
Vahtola Ville Samuli Oulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
Riekki Kimmo Veli Tapio Oulu
 
Kuntoutuksen ohjaaja (AMK)
Seluska Henna Sinikka Oulu
 
Medianomi (AMK)
Nykänen Marjo Annika Oulu
Tamminen Sanna Marika Kokkola
 
Rakennusmestari (AMK)
Koivukangas Ville Valtteri Oulu
Niva Janne Pietari Oulu
Siuruainen Ville Tapani Oulu
Tikkanen Olli-Pekka Eemeli Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Pöyskö Minna Liisa Harjavalta
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Aksila Anne Riitta Hannele Pyhäjärvi
Aksila Minttu Pauliina Nivala
Hannula Joona Miikkael Oulu
Jussila Jonna Maria Raahe
Karttunen Viivi Valpuri Oulu
Korhonen Angelina Oulu
Korhonen Markku Sakari Oulu
Kuivila Mika Tapani Oulu
Lapinkangas Oula Tuomas Oulu
Liias Petra Heta Tuulia Raahe
Luokkanen Anna-Sofia Pudasjärvi
Mustola Teemu Henrik Kalajoki
Möttönen Pia Maria Oulainen
Pokela Salla Karoliina Sievi
Rajala Karoliina Greeta Sofia Oulainen
Tuomela Anna-Kaisa Nivala
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Nyman Sanna Katariina Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Haaranen Laura Annika Oulu
Jaurakkajärvi Merja Helena Muhos
Karjalainen Annamari Oulu
Mikkonen Taina Marita Oulu
Terho Marita Anneli Siikajoki
 
Sosionomi (ylempi AMK)
Höykinpuro Satu Sinikka Oulu
 
Suuhygienisti (AMK)
Syri Tyyne Tuulikki Tyrnävä
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Seväkivi Antti Olavi Muhos
 
Tradenomi (AMK)
Alasalmi Anniina Emilia Kempele
Hannila Karoliina Maaret Oulu
Heinonen Mikael Matias Henrikki Oulu
Kaipainen Jani Heikki Oulu
Konttaniemi Paula Irene Pello
Kurttila Emma Katariina Oulu
Lankinen Satu Orvokki Oulu
Le Trong Triet Oulu
Leskinen Marja Anneli Oulu
Lüthi Anna Laura Maria  Ulkomaat
Mononen Veera Mari Oulu
Pahkamaa Iida Marietta Pyhäjoki
Rantala Laura Ulrika Oulu
Rong Mengmeng Ulkomaat
Tahkola Emilia Ada-Kristiina Vantaa
Torvinen Janne Tapani Oulu
Vilhunen Laura Helena Oulu
 
Tradenomi (ylempi AMK)
Arontie Outi Helena Oulu
Rossi Tarja Anneli Kempele

Maaliskuu 2017: 87 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista neljä ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Agrologi (AMK)
Sarajärvi Aija Elisabet Oulu
 
Agrologi (ylempi AMK)
Mustonen Tuuli Johanna Oulu
 
Bioanalyytikko (ylempi AMK)
Eilittä Tuija Maarit Seinäjoki
Isohätälä Liisa Annika Oulu
 
Ensihoitaja (AMK)
Kangas Mia-Marika Kemi
Sumiloff Heidi Noora Maria Oulu
 
Fysioterapeutti (AMK)
Kallio Urho Armas Oulu
Rasinaho Jenna Eveliina Oulainen
Tuominen Tiina Ilona Oulu
 
Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Lämsä Katja Maria Anneli Siilinjärvi
 
Hortonomi (AMK)
Paaso Laura Elina Oulu
Ranua Maarit Johanna Oulu
 
Insinööri (AMK)
Arvola Ville Matias Oulu
Hurtig Heikki Jaakko Arvid Tyrnävä
Juujärvi Atte Samuli Oulu
Kangastie Ali Antton Oulu
Karppinen Urpo Aapeli Oulu
Karvo Joonas Onni Matias Kittilä
Kivistö Oona-Maria Kristiina Oulu
Lahtinen Petri Juhani Oulu
Leiviskä Tuomas Veikko Olavi Oulu
Peltoniemi Juho Matias Oulu
Suorsa Iippo Eemeli Oulu
Tienhaara Juha Tapio Oulu
Tihinen Markus Mikael Oulu
Tuohino Mikael Henri Juhani Puolanka
 
Insinööri (ylempi AMK)
Kokko Jaana Sinikka Oulu
 
Kätilö (AMK)
Heikkinen Greetta Asta Maritta Kajaani
Soukkamäki Iiris Mirjami Oulu
 
Medianomi (AMK)
Niva Niko Petteri Oulu
Palomaa Juho-Pekka Antero Oulu
Paso Markus Ilari Oulu
 
Musiikkipedagogi (AMK)
Päätalo Sari Katja Hannele Oulu
 
Muusikko (AMK)
Alasaarela Kaisu Anneli Oulu
Ristolainen Hannaleena Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Haapala  Jukka Sakari Oulu
Kuivas Markus Timo Raahe
Riihiaho Vesa-Petteri Kempele
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Heikkilä Heidi Kristiina Oulu
Hänninen Päivi Saria Oulu
Mäkinen Sini Susanna Oulainen
Niemelä Anne Maria Kalajoki
Rautio Saara-Emilia Maarit Oulu
Rytinki Tiina Inkeri Oulu
Salin Susanna Kristiina Oulu
Simi Sonja Johanna Oulu
Sinikumpu Miia Marjut Oulu
Szabó Csaba Oulu
Taskila Moona Amanda Raahe
Tiri Niina Katariina Oulu
Äijälä Tiina Hilkka Annikki Raahe
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Auvinen Riikka Liisa Johanna Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Risto Heidi Maria Oulu
 
Sosionomi (ylempi AMK)
Juola Anne-Katariina Liminka
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Kurkela Aino Karoliina Oulu
Viitanen Johanna Tellervo Oulu
 
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Marttila Tiina Tuulikki Oulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Koskinen Sirkku Tellervo Rovaniemi
Manninen Sari Virpi Kristiina Oulu
Männistö Eeva Maleena Oulu
Puljujärvi Mira Anniina Sodankylä
Soppela Sannimaija Tuulia Oulu
Suominen Saila Maaret Oulu
 
Toimintaterapeutti (ylempi AMK)
Karjalainen Jenni Maria Kuusamo
 
Tradenomi (AMK)
Hyttinen Mikael Markus Oulu
Itoje Tobore Temitope Oulu
Jedrzejczyk Joshua James Oulu
Jylkkä Anita Hannele Reisjärvi
Järvelä Milla Johanna Oulu
Katila Eija-Sinikka Kempele
Ketola Tuomas Juho Pellervo Kalajoki
Kivioja Marjaana Aino Elisa Oulu
Koutuaniemi Oili Kristiina Oulu
Kujala Valtteri Oulu
Niskala Aleksi Mikael Oulu
Perkiö Laura Hannele Oulu
Piirainen Lauri Pauli Olavi Oulu
Remes Jaana Birgitta Oulu
Salo Virpi Anneli Oulu
Sääskilahti Keijo Tapani Oulu
Terä Eero Tapio Oulu
Verronen Vesa Tapio Oulu
Ylitapio Kaisa Marjaana Pertintytär Ii

Helmikuu 2017: 64 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista kolme ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Agrologi (ylempi AMK)
HarinenTuula MarjattaKitee
 
Bioanalyytikko (AMK)
RöningJohanna KatariinaRaahe
 
Ensihoitaja (AMK)
KäräjäojaJuho AnteroRaahe
 
Ensihoitaja (ylempi AMK)
HepolaJanneTornio
 
Insinööri (AMK)
GreenbergMikki NikoliOulu
HaikaraTommi Veikko SakariOulu
HyytinenMiikka MarkusOulu
KarjalainenSami PetteriOulu
KonttinenMiika MatiasOulu
MäkiläMari LiisaTurku
MäkitaloMikko NikolaiIisalmi
TuomikoskiLaura Salla-MaijaOulu
VänttiläSami TaneliOulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
KantolainenEero ViljamTornio
 
Kätilö (AMK)
LiljamoVeera MirjamOulu
OnkaloJohanna MirjamiHelsinki
TammelaAnna-KaisaNivala
 
Medianomi (AMK)
TuohinoJussi PekkaOulu
 
Muusikko (AMK)
PiironenPekka HeikkiHaapajärvi
 
Rakennusmestari (AMK)
HeinonenJanne EelielOulu
JokelainenSamuli Juhani AkseliOulu
PihlajaniemiHenri-Pekka EnsioOulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
AlahäiväläKatja SofiaOulu
HonkanenKaisa Krista MariaOulu
Jumeri Oona SusannaOulu
KarvonenAnne MaaritNivala
KorhonenAnne Aili JuliaOulu
MustakallioMari TuulikkiOulu
MäntyläAnneSievi
TorvelaJenni Anna MariaOulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Jurvansuu-HonkalaHeta EmiliaRaahe
 
Sosionomi (AMK)
AhonenMiia SusannaLiminka
ArontieSanna JohannaTyrnävä
KnuutinenSanna-Kaisa MarikaOulu
KrekeläMarja HelenaOulu
LauronenMinna MaritaOulu
Södö Heidi MarjutIi
VileniusSanna MariaRaahe
 
Sosionomi (ylempi AMK)
HautalaTaru TuuliaLiminka
NiskanenAri Eero TapaniMuhos
PuumalainenSatu Heli HilleviKeminmaa
 
Terveydenhoitaja (AMK)
KiviMarjo ElinaOulu
KotisaariMilla JessicaOulu
PuolitaivalAnna EerikaOulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
KatainenJuliaana MaariaOulu
LidströmEmma-Kaisa MariaOulu
TurpeinenKati MarjaanaTaivalkoski
VoutilainenOona EmiliaKuopio
 
Tradenomi (AMK)
HieberBirgitSaksa
Kallio Katri MariaOulu
KokkonenRiku SanteriOulu
KonttilaAnne MariaOulu
KukkonenJoonas JuhaniOulu
KukkonenJukka-PekkaLiminka
LuQiuyiKiina
PussinenJenni JuliaOulu
TolonenVaula HelenaOulu
TuomikoskiMaria HelenaOulu
TurpeinenMarjaanaPihtipudas
ZhengShiyingOulu
 
Tradenomi (ylempi AMK)
KorvenpääLeena MaijaOulu

Tammikuu 2017: 37 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista yksi ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Ensihoitaja (AMK)
ErkkiläAnne-Ritja MatleenaRaahe
 
Fysioterapeutti (AMK)
PuurunenSilva Mari EmiliaOulu
 
Insinööri (AMK)
JurvelinJuho MatiasOulu
KorhonenHarri Aarne TapioOulu
MustonenMarkus MikaelPudasjärvi
YlikärppäLaura Ida EmiliaOulu
ÅmanKasper ViljamiOulu
 
Rakennusmestari (AMK)
KarihtalaJuha-Pekka MatiasRaahe
 
Röntgenhoitaja (AMK)
SaarniAnna MargaretaHarjavalta
 
Sairaanhoitaja (AMK)
AlataloNiina EmiliaOulu
HamariNea Anna EmiliaOulainen
MoilanenNiina ErikaSonkajärvi
SarjanojaAnne MarjaanaOulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
KinnunenMarke ErikaOulu
 
Sosionomi (AMK)
HarmaalaHeidi MariaOulu
PutkivaaraMari SusannaOulu
VarpeniusKaisu Maarit AnneleRaahe
 
Sosionomi (ylempi AMK)
RantalaUlla AnneliOulu
RoinesaloPirjo InkeriOulu
RuikkalaKaisa HanneleKempele
 
Terveydenhoitaja (AMK)
NuojuaKirsi MaaretOulu
SaariSusanna DagmarOulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
AarevaIda EveliinaRovaniemi
NurmiKatja MariKajaani
WahlmanElsa AnnikkiTampere
 
Tradenomi (AMK)
ErvastiNoora KaroliinaKempele
KamppuriHanna LeenaJoensuu
KetopaikkaAnssi KristianTurku
KukkaHenna Suvi TuuliaOulu
KärkkäinenJouni JuhaniOulu
LeskeläUlla InkeriOulu
PappilaAntti AnselmiOulu
PelanderAnni AuroraOulu
RantalaJari Johannes KristianOulu
RantalaToni Markus SakariOulu
SartorisioKarl ChristianOulu