Kirjasto

Henkilökunta

Tai hae henkilöä nimellä

Oulun yliopiston kirjaston henkilökunta >>

Kirjastopalveluista vastaa:

Minna Koistinen
Varajohtaja
Puh. 050 4087991 / 0294 483518
minna.koistinen@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Kirjaston henkilöstö (Kontinkankaan, Kotkantien, Teuvo Pakkalan kadun ja Oulaisten kampuksilla):

Hilkka Alila
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415051 / 0294483598
hilkka.alila@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Suvi Autio
Tietopalveluneuvoja
Puh. 040 1415052 / 0294 483585
suvi.autio@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Tarja Blomberg
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415053 / 0294 483553
tarja.blomberg@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Anu Elsilä
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415057 / 0294 483589
anu.elsila@oulu.fi
Kotkantien kampus

Katja Kettunen
Informaatikko
Puh. 050 5278561 / 0294 483538
katja.kettunen@oulu.fi
Teuvo Pakkalan kadun kampus

Riitta Kokko
Tietoasiantuntija
Puh. 050 3174635 / 0294 483521
riitta.kokko@oulu.fi
Teuvo Pakkalan kadun kampus

Tuija Lappalainen
Palvelupäällikkö
Puh. 050 5635223 / 0294 483559
tuija.lappalainen@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Tuija Niskanen
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415059 / 0294 483530
tuija.niskanen@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Leena Ojala
Tietoasiantuntija
Puh. 040 5736493 / 0294 483552
leena.ojala@oulu.fi
Teuvo Pakkalan kadun kampus

Henna Paajala
Tietoasiantuntija
Puh. 040 6682761 / 0294 483595
henna.paajala@oulu.fi
Kotkantien kampus

Tomi Pelkonen
Informaatikko
Puh. 040 1415180 / 0294 483550
tomi.pelkonen@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Riitta Pentinlehto
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415062 / 0294 483512
riitta.pentinlehto@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Satu Rantahalvari
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415063 / 0294 483541
satu.rantahalvari@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Merja Sormunen
Informaatikko
Puh. 040 3570188 / 0294 483583
merja.sormunen@oulu.fi
Kontinkankaan kampus

Tiina Tolonen
Informaatikko
Puh. 040 1415068 / 0294 483537
tiina.e.tolonen@oulu.fi
Kotkantien kampus

Saija Toppila
Tietopalveluneuvoja
Puh. 040 5719196 / 0294 483573
saija.toppila@oulu.fi
Teuvo Pakkalan kadun kampus

Kirsi Vähäkangas
Informaatikko
Puh. 050 4087988 / 0294 483533
kirsi.vahakangas@oulu.fi
Oulaisten kampus

Noora Yli-Pyky
Tietoasiantuntija
Puh. 040 1415073 / 0294 483531
noora.yli-pyky@oulu.fi
Kotkantien kampus