Olet Oulun ammattikorkeakoulun vanhoilla sivuilla. Siirry uusille sivuille tästä.
Oulun ammattikorkeakoulu :: Valmistuneet

Oamkista valmistuneet

Vuosi:

Kesäkuu 2019: 275 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 59 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Hentilä Annukka Elisa Oulu
Kalanen Jari Tapani Oulu
Kesälä Heidi Mari Johanna Oulu
Mikkonen Hanna Annemari Oulu
Saarela Marita Sisko Ii
 
Agrologi (ylempi AMK)
Pisto Timo Sakari Paltamo
Pönkkö Saara Annikki Oulu
 
Bioanalyytikko (AMK)
Alaniemi Satu-Lotta Juulia Oulu
Haapakangas Tarja Marjatta Oulu
Haataja Meeri Olivia Oulu
Kokko Jenna Kristiina Tampere
Leinonen Anniina Sofia Oulu
Pukema Maria Pauliina Oulu
Tauriainen Kirsi Tuulikki Oulu
 
Ensihoitaja (ylempi AMK)
Karjanlahti Johanna Maria Seinäjoki
Tölli Miika Taneli Seinäjoki
 
Fysioterapeutti (AMK)
Korhola Elina Oulu
Peurasaari Nelli-Maria Oulu
 
Insinööri (AMK)
Aho-Vinkka Tuomas Anselmi Lappajärvi
Andersin Markus Kristian Hämeenlinna
Anttonen Riku Lauri Herman Oulu
Backman Toni Henrik Ii
Balashov Alexey Oulu
Balk Roope Matias Ii
Cao Khac Sang Oulu
Dang Thanh Oulu
Ek Sari Katariina Oulu
Fyrstén Keijo Jaakko Johannes Oulu
Heikkilä Sami Aleksi Oulu
Hellsten Ilkka Kauko Ensio Muhos
Huttu Jarmo Juhani Oulu
Häyrynen Veli-Matti Juhani Oulu
Illikainen Juha-Antti Pudasjärvi
Jokitalo Joonatan Henrik Eliel Oulu
Juntunen Janne Juho Sakari Oulu
Jussila Aapo Otto Elias Oulu
Järvelä Tatu Aleksi Oulu
Kanniala Jani Juha Tapani Kempele
Karjalainen Teemu Juhani Oulu
Karjalainen Mikko Kalle Olavi Oulu
Kellokumpu Lauri Mikael Oulu
Kelloniemi Juha-Matti Antero Kemijärvi
Kivijärvi Ossi Pekka Juhani Oulu
Koiste Mervi Marianne Ii
Konttaniemi Juho Iisakki Oulu
Korpela Mikko Martti Valtteri Oulu
Kotila Henrikki Antti Sakari Oulu
Kuusela Tuukka Matias Oulu
Kynkäänniemi Henri Tapio Oulu
Kyriacou Phidias Matias Oulu
Lahtinen Touko Mikael Oulu
Leinonen Janne Kristian Kittilä
Li Xiaoyun Oulu
Lohiniva Katja Hannele Oulu
Maaninen Anssi Oulu
Maliniemi Niko Elias Pietari Pyhäjoki
Mettovaara Petri Marko Sakari Oulu
Miilukangas Otto Aukusti Raahe
Molander Tomi Jermu Juhani Oulu
Mäcklin Tony Michael Oulu
Nguyen Viet Nghi Oulu
Oikarinen Teemu Tapani Muhos
Oiva Antti Aleksi Oulu
Ollitervo Aleksi Matias Oulu
Orava Santeri Paulus Oulu
Ortju Niko Benjamin Vantaa
Paitsola Atte Eero Olavi Oulu
Pakanen Mikko Sakari Oulu
Palin Iiro Waltteri Oulu
Pennanen Pekka Juhani Oulu
Perhomaa Mikael Petteri Oulu
Petäjäjärvi Mikael Matias Oulu
Peurasaari Jere Matias Keminmaa
Pousi Tuomas Petri Tapani Oulu
Päivärinta Samuli Juhani Oulu
Rankinen Aatu Ilkka Aleksi Oulu
Riekki Riku Aleksi Oulu
Roiha Juha Matias Oulu
Salo Tenho Ensio Oulu
Sarajärvi Topi Samuli Oulu
Silvonen Toni Sakari Oulu
Similä Henri Kristian Oulu
Simon Kamill-Maximilian Oulu
Stenbacka Tomi Jeremias Oulu
Toivanen Ville Sakari Oulu
Tolonen Markus Antero Lahti
Torkkola Henri Ilmari Oulu
Tuominen Sanna Leena Oulu
Turunen Janne Santeri Oulu
Tyynelä Samu Henrik Matias Oulu
Tåg Anssi Johannes Äänekoski
Törmä Juhani Aarne Aleksi Tampere
Vesala Tomi Oulu
Vierelä Juho Aleksi Rovaniemi
Vänninen Jani Heikki Einari Kajaani
Väänänen Ari-Kalle Oulu
Zakharenkov Roman Oulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
Pennanen Nantte Veli Oulu
Rytilahti Henri Johannes Ii
 
Kätilö (AMK)
Honkala Maiju Anniina Oulu
Kulmala Anna Piia Henriikka Kinnula
Turula Nina Minni Kristiina Oulu
Väänänen Sanna Mari Kempele
 
Medianomi (AMK)
Martin Riikka Maria Oulu
Raappana Laura Elina Oulu
Savela Riikka Susanna Oulu
Siirtola Saara Eliisa Oulu
Säkkinen Heli Elisa Liminka
Tyni Krista Marianne Oulu
 
Medianomi (ylempi AMK)
Oberst Maria Camila Miami
 
Musiikkipedagogi (AMK)
Hurtig Taina Kristiina Tornio
Ilvesluoto Topi Antero Raahe
Jokitalo Annette Mirjami Oulu
Morottaja Hanna-Maria Oulu
Raikaslehto Joni Juhani Tornio
Saaritsa Anna Veronika Oulu
Vesterinen Maria Anniina Oulu
 
Muusikko (AMK)
Pohjonen Satu Maarit Alajärvi
Poutanen Minna Kristiina Kokkola
Vähäkangas Sari Marjaana Tervola
 
Rakennusarkkitehti (AMK)
Haurinen Eerika Emilia Oulu
Honkanen Silja Iida-Maria Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Hakkarainen Caius-Casimir Mikael Oulu
Keränen Hannu Johannes Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Pulska Laura Marjut Oulu
Sillankorva Timo Kalevi Oulu
Wathén Tiila Kaarina Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Alioravainen Neea Leena Anniina Oulu
Annunen Jenni Juulia Oulu
Harju Niina Roosa Johanna Oulu
Heiskari Laura Elisa Oulu
Huovinen Maija Elisabeth Oulu
Hynynen Minna Katri Rovaniemi
Jussinniemi Janne Juho Matti Raahe
Kangaskortet-Ahlqvist Riina Emilia Kempele
Kinnunen Outi Tuulikki Veteli
Kukkonen Oona Isabella Oulu
Kurtti Inga Riitta Sofia Oulu
Lahtinen Sanna Maarit Oulu
Laurila Siljamari Tuulia Oulu
Lehtola Tero Tapani Ylivieska
Lukkari Oona Emilia Oulu
Lähteenmäki Jenni Karoliina Oulu
Marttila Sari Johanna Oulu
Männistö Anna Emilia Kalajoki
Niemelä Anniina Sofia Elisabet Oulu
Nikkilä Arttu Aki Antero Oulu
Pakonen Jussi Sakari Oulu
Palokangas Anni Sofia Oulu
Parkkila Laura Maaria Oulu
Pirttijärvi Elisa Maria Oulu
Polso Mira Helena Oulu
Rehu Anu Oulu
Räinä Maarit Heli Johanna Oulu
Vaara Mirva Oulu
Vattula Olivia Iida Aliisa Liminka
Ylinampa Saana Maria Oulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Holappa Anne-Maria Kristiina Oulu
Piirala Heli Elina Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Koukkari Piia Carita Oulu
Malinen Timo Pekka Tyrnävä
Mällinen Hanne Katariina Oulu
Mätäsaho Helka Mari Anneli Oulu
Nieminen Inka Helena Oulu
 
Sosionomi (ylempi AMK)
Hiltula Soile Marika Lapinlahti
Takkunen Jenni Johanna Oulu
Tikkanen Elisa Mirjami Alavieska
Ukkola Marja Kristiina Raahe
 
Suuhygienisti (AMK)
Uusi-Illikainen Jenni Emilia Pudasjärvi
 
Suuhygienisti (ylempi AMK)
Saavinen Anita Mirjami Oulu
 
Tanssinopettaja (AMK)
Kyllönen-Jämsä Lotta Anni Emilia Oulu
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Räihä Maija Liisa Oulu
Wuollet Venla Johanna Oulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Alin Ulla-Kristiina Nivala
 
Tradenomi (AMK)
Aalto Ville Santeri Inari
Aarni Mikko Juhani Oulu
Haapasaari Eija Katriina Raahe
Holappa Sami Kristian Oulu
Juntunen Henri Johan Sebastian Oulu
Kamunen Nelli Jemiina Sievi
Karhula Maija Juulia Oulu
Karppinen Olli Matti Kalevi Oulu
Kauppinen Saku Petteri Oulu
Kauppinen Mika Petteri Oulu
Kemppainen Heikki Sakari Oulu
Keränen Harri Petteri Oulu
Kiiveri Henna-Riikka Pauliina Oulu
Kilpeläinen Jani Heikki Oulu
Kiuru Samu Eemeli Oulu
Korpi Hanna-Kaisa Oulu
Kovalainen Ville Pekka Tapani Oulu
Kurki Juhani Aleksi Oulu
Kurttila Tomi Mikael Oulu
Lindholm Valtteri Gunnar Oulu
Lukka Emmi Anniina Vantaa
Metsälä Arttu Petteri Taneli Oulu
Mikkola Juha-Pekka Oulu
Nalli Joni Petteri Mikael Oulu
Ollila Emmi Kaisa Kristiina Oulu
Paakkola Salla Sofia Oulu
Parkkila Aleksi Johannes Oulu
Parkkinen Reetta Pauliina Oulu
Pelasoja Mikko Juhani Oulu
Rajatheva R Mohotti Appuhamilage Ra Oulu
Rundelin Aleksi Ari Matias Oulu
Saastamoinen Reetta Linda Maria Oulu
Sipola Emilia Kristiina Oulu
Sippola Juuso Valtteri Oulu
Sorvari Annika Maarit Kempele
Sutinen Olli-Pekka Oulu
Tauniharju Jami Christian Oulu
Tiuraniemi Antti Eemeli Oulu
Urhonen Katri Maria Oulu
Vesterlund Christian Johan Oulu
 
Tradenomi (ylempi AMK)
Helttunen Lea Anna Mari Suomussalmi
Kokko Elina Hannele Oulu

Toukokuu 2019: 243 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 47 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Runola Pekka Heikki Tapio Uusikaupunki
Tuikka Susanna Marjatta Lestijärvi
Yrjänä Kaija Anneli Siikajoki
 
Bioanalyytikko (AMK)
Kivijärvi Milja Maria Elmiina Ranua
Kärppä Niina Orvokki Kempele
 
Bioanalyytikko (ylempi AMK)
Koukkula Päivi Sinikka Oulu
 
Ensihoitaja (AMK)
Enroth Hans Joakim Kajaani
 
Ensihoitaja (ylempi AMK)
Lahdenperä Irma Kaisa Aulikki Virrat
Rojola Paula Maria Oulu
Törmänen Silja Katariina Tornio
 
Fysioterapeutti (AMK)
Joki-Hollanti Jessica Oulu
Jussila Ilkka Artturi Tampere
Pärnänen Jenny Elina Liminka
Seluska Anniina Maria Oulu
 
Insinööri (AMK)
Ailinpieti Lauri Aleksi Oulu
Alakontiola Timo Johan Anttoni Kempele
Anttila Aleksi Johannes Oulu
Autio Toni Antti Daniel Oulu
Broström Olli Iisakki Oulu
Heikkilä Oskari Elias Oulu
Heino Riikka Elina Hausjärvi
Hentinen Tero Juha Tapio Oulu
Holma Sofia Rosa Maaria Oulu
Hukkanen Ville Juhani Miikael Kuopio
Hyvönen Otto Aimo Akseli Oulu
Isometsä Miika Henrik Oulu
Joensuu Timo Tiitus Nikolai Oulu
Juntunen Juho Veikko Mikael Oulu
Juopperi Teemu Samuli Tornio
Juvonen Mirja Kaisa-Maria Oulu
Karhu Juhana Henrik Oulu
Karhumaa Johanna Oulu
Karjalainen Perttu Veikka Einari Oulu
Kaulanen Elsa-Maria Kempele
Keränen Jeremia Antti Markus Oulu
Keskihannu Ville Otto Tapani Rovaniemi
Ketola Aku-Santeri Oulu
Kinnunen Jalmari Joonatan Kinnula
Kinnunen Markku Erkki Olavi Oulu
Kinnunen Anssi Elias Suomussalmi
Kivelä Markus Mikael Oulu
Kiviniemi Siiri Maria Oulu
Kivioja Jaani Kristian Oulu
Klemetti Tatu Matias Oulu
Koivunen Eerika Hilma Martta Oulu
Korhonen Armi Johanna Oulu
Krankka Henri Aleksi Oulu
Kummala Sami Markus Oulu
Kämäräinen Joonas Joel Posio
Leinonen Antti Kristian Tornio
Luhtaniemi Timo Matias Oulu
Lumijärvi Juha Heikki Oulu
Mattila Ville Oskari Oulu
Mattlar Siiri Katariina Oulu
Moilanen Markus Ville Johannes Oulu
Moilanen Aleksi Henrik Taivalkoski
Mustonen Jonna Maria Johanna Oulu
Mustonen Tuomas Mikael Oulu
Männikkö Jarkko Samuli Oulu
Mänty Niko Samuli Oulu
Määttä Tuomas Jussi Aleksi Oulu
Netepin Artem Ulkomaa
Nevala Henri Ilmari Oulu
O'Loughlin Matthew John Raahe
Ojala Ville Matias Eemeli Oulu
Palola Taneli Eino Ilmari Oulu
Partanen Anni Janita Oulu
Pekkala Tommi Mikael Oulu
Peura Aleksi Eemeli Keminmaa
Pietiläinen Sampo Olavi Oulu
Piippo Toni Matti Oulu
Piirainen Niko Petteri Kajaani
Puhakka Arttu Johannes Oulu
Putaala Lauri Olavi Oulu
Pääkkölä Eetu Esa Eelis Kemi
Raipala Jani Heikki Petteri Oulu
Ratia Ville Kristian Oulu
Ridal Santeri Heikki Oulu
Ronkainen Aleksi Mikael Oulu
Rontti Iida Eveliina Oulu
Satokangas Tuomas Sakri Oulu
Satomaa Jari Matias Oulu
Savkin Ilya Oulu
Shajadi Abdollah Ulkomaa
Similä Tuomas Juhani Oulu
Sipola Jani Allan Oulu
Tuomikoski Paulus Valtteri Oulu
Uusitalo Oskari Roope Ensio Oulu
Vehkaperä Kalle Tapio Oulu
Vähä Raimo Johannes Oulu
Väisänen Olli Heikki Valtteri Oulu
Westman Henri Kristian Oulu
Ylimäki Miska Matias Oulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
Haataja Anni Elena Oulu
Piirainen Aki Juhani Oulu
Riihimäki Eija Helmimarja Oulu
Tuomaala Lauri Juhani Oulu
 
Kätilö (AMK)
Karjalainen Suvi Maria Muhos
Kumpula Laura Karoliina Oulu
 
Medianomi (AMK)
Haapaniemi Noora Emilia Oulu
Huovinen Jutta Onerva Simo
Kupsala Anna Katariina Oulu
Mykkänen Sanni Kaisa Oulu
Pekkala Lotta Riikka Kaarina Oulu
Voutilainen Jouko Kristian Oulu
 
Musiikkipedagogi (AMK)
Puolitaival Saara Pauliina Oulu
 
Muusikko (AMK)
Keskisipilä Teresa Heli Hannele Oulu
Suominen Teemu Saku Einari Oulu
Syrjäniemi Tuija Martta Maria Oulu
 
Rakennusarkkitehti (AMK)
Berg Visa Johannes Oulu
Hauru Ilkka Johannes Kempele
Hepola Jatta Maaria Oulu
Närhi Hannes Kalervo Oulu
Rastas Tanja Janina Oulu
Ronkainen Tanja Annika Oulu
Sirola Saana Alisa Oulu
Teppola Tuomas Juhani Oulu
Tryyki Fiia Liisa Amanda Oulu
Uusisalo Kati Johanna Kokkola
Väyrynen Risto Kalevi Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Jäärni Mikko Matias Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Heikkinen Milla Kempele
Härmä Janika Tuula Pauliina Oulu
Johansson Pekka Antero Oulu
Riekki Jenni Marjo Tuulia Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Auvinen Ritva Susanna Oulu
Hekkala Roosa Maria Oulu
Koivukangas Petra Janita Elisabeth Oulu
Kotajärvi Katri Elisa Raahe
Kämäräinen Melike Maarit Oulu
Leivo Iida Eveliina Harrintytär Oulu
Lindroos Salla Annika Oulu
Muotka Jutta Johanna Oulu
Raudaskoski Serafiina Rosalia Oulainen
Seppänen Mirja Inkeri Oulu
Vahtikari Jelina Juliet Kristiina Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Pitkälä Piia Maria Oulu
 
Tanssinopettaja (AMK)
Honkanen Essi Marketta Oulu
Jarva Ulpu-Sisko Elina Espoo
Julin Henna Jasmine Helsinki
Ouvinen Roosa Karoliina Turku
Parkkinen Sini Linnea Helsinki
Piskonen Iina Kristiina Oulu
Puumalainen Soile Milja Marjaana Oulu
Säkkinen Jenni Karoliina Oulu
Ylinen Aurora Karoliina Oulu
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Kostjala Taru Terhi Tuulikki Oulu
Pinolehto Niina Johanna Kempele
Sivula Heli Marianne Oulu
Taskila Sara Pauliina Oulu
 
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Juopperi Minna Hannele Kempele
Kemppainen Eini Airi Annikki Oulu
Muotka Vuokko Johanna Oulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Anttila Tiina Mimosa Oulu
Leiviskä Outi Elina Oulu
Mäkitalo Jonna Marja Susanna Oulu
Salonsaari Saija Susanna Oulu
Väyrynen Satu Ansa Sanelma Vihti
 
Tradenomi (AMK)
Aho Päivi Oulu
Alakurtti Laura Elisa Anniina Oulu
Auranen Heli Kaarina Pieksämäki
Bult Tijmen Oulu
Faisst Mona Desiree Ulkomaa
Frantti Elina Juulia Tornio
Halmetoja Virva Tuulia Tyrnävä
Hartikainen Henri Olavi Kemi
Helander Sirpa Riitta Maria Oulu
Hemminki Arttu Olavi Tampere
Hintsala Jari Mika Kalervo Oulu
Huhta Anna Matleena Oulu
Isokoski Juha-Matti Samuli Oulu
Jussila Jenna Anniina Oulu
Kalinin Nikolai Ulkomaa
Kauro Juho Vili Matias Oulu
Kivikaarre Eeli Aleksis Oulu
Koivulampi Maija Katariina Oulu
Kolehmainen Tiia-Maria Hannele Oulu
Korpela Valtteri Eemeli Aukusti Oulu
Kärki Elisa Sofia Oulu
Le Bich Hang Oulu
Lintula Outi Sinikka Oulu
Luo Jing Oulu
Moisio Millie Monica Oulu
Mäkelä Henri Oskari Oulu
Määttä Mikko-Petteri Oulu
Möttönen Miika Matias Oulu
Paukkeri Henna Emilia Oulu
Poikkimäki Kari Samuli Oulu
Saarto Suvi Riina Oulu
Similä Helmi Marketta Ii
Talala Suvi Annukka Oulu
Täck Niko Markus Hattula
Uuksula Rita Jenna Tuulia Oulu
Vaaramo Milla Emilia Oulu
 
Tradenomi (ylempi AMK)
Matkaselkä Maarit Hannele Kempele
Taka Minna Kaarina Seinäjoki

Huhtikuu 2019: 120 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 22 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Mäki-Asiala Jere Kristian Toholampi
 
Bioanalyytikko (AMK)
Järvelä Piia Kristiina Oulu
Onnela Katariina Emilia Oulu
Puskala Leena Aulikki Oulu
Toivanen Cilla Vaasa
 
Ensihoitaja (AMK)
Löfgren Janne Mikael Oulu
 
Ensihoitaja (ylempi AMK)
Jussila Marko Juhani Ylivieska
Jussila Satu Maarit Elisa Ylivieska
 
Insinööri (AMK)
Chu Nguyen Khuong Espoo
Ernvall Eetu Anselmi Oulu
Frantti Eero Onni Johannes Oulu
Hanhela Aki Juhani Kempele
Herlin Markus Valtteri Timonpoika Oulu
Kaisanlahti Teemu Christian Oulu
Kauppila Jonne Risto Johannes Kempele
Kervinen Jaakko Kullervo Oulu
Kirves Tomi Valtteri Oulu
Kronqvist Pilvi Marleena Kempele
Kurtti Joona Antti Johannes Oulu
Lahtela Jaakko Aukusti Oulu
Lehto Lari Paulus Oulu
Marttinen Riku Erno Oulu
Mattila Juuso Johannes Oulu
Moskaliuk Liudmila Oulu
Mörsäri Mikko Juhani Oulu
Niittymäki Mikael Petteri Oulu
Oikarinen Jani Petteri Kajaani
Poutiainen Panu Petteri Oulu
Rautio Niina Maria Oulu
Sami Rentola Oulu
Saukko Jaakko Topias Kempele
Silvander Joonas Jorma Tapani Oulu
Tikkinen Joel Christian Oulu
Tolkkinen Tommi Kauko Oulu
Tolonen Touko Tuomas Oulu
Tölli Antti-Jussi Oulu
 
Insinööri (ylempi AMK)
Saaranen Jori Viljami Kempele
Väänänen Pasi Tapani Oulu
 
Kätilö (AMK)
Makkonen Marjo Katariina Oulu
Valkola Laura Eveliina Oulu
     
Medianomi (AMK)
Meriläinen Juuso Tapani Oulu
 
Rakennusarkkitehti (AMK)
Kinnunen Anu Elisa Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Kela Niko Samuli Oulu
Kärkkäinen Topi Aleksi Oulu
Linna Ville Matti Eevertti Inari
Ruotsalainen Pasi Johannes Oulu
Seppänen Santeri Ilmari Oulu
     
Röntgenhoitaja (AMK)
Aho Mervi Eveliina Kaustinen
Hiltula Antti Johannes Oulu
Illikainen Liisa Karoliina Oulu
Pellikka Taina Johanna Oulu
Rantala Teiju Maria Raahe
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Haikola Mikko Ilmari Sievi
Jaakola Janne Matti Johannes Oulu
Jussila Nora Sinikka Ylivieska
Kainulainen Noora Karin Elina Oulu
Kumpula Saara Oulu
Nieminen Leena Johanna Siikalatva
Rautakoski Pekka Sakari Ylivieska
Rautakoski Markku Ilmari Ylivieska
Repo Nina Pauliina Oulu
Riihijärvi Elisa Pauliina Raahe
Riihijärvi Heli-Elina Anniina Raahe
Sarmanne Henri Sakari Tyrnävä
Vääräniemi Maria Linda Sofia Oulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Autio Sanna Kaarina Liminka
Pyykkönen Ulla Katariina Kempele
 
Sosionomi (AMK)
Haverinen Niina Oulu
Karhu Petra Emilia Oulu
Tuomaala Petra Elina Marjatta Oulu
Välikorpi Hilla-Marja Sanelma Oulu
 
Tanssinopettaja (AMK)
Mittoeva Viktoriia Oulu
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Haapalahti Henna Birgitta Vantaa
Kumpula Emilia Espoo
Kuotesaho Sara Carita Oulu
Pasanen Heidi Oulu
Ronkainen Pirita Pauliina Muurame
Rontti Hilkka Aino Marika Oulu
Tiihonen Henna Maarit Kristiina Oulu
Vepsäläinen Heta Loviisa Pekantytär Oulu
Vuorma Jutta Kristiina Oulu
Ylikulju Roosa Emilia Alavieska
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Hyvärinen Susanna Maria Oulu
 
Toimintaterapeutti (ylempi AMK)
Hautamäki Tiia Kristiina Oulu
 
Tradenomi (AMK)
Alalauri Erja Aino Tuulikki Oulu
Alaluusua Jenna-Maria Ingrid Oulu
Apell Essi Katariina Oulu
Enqvist Marjo Kemi
Hasa Heikki Kalevi Ylitornio
Järvelä Suvi Jenni Kyllikki Oulu
Kerttunen Pirita Johanna Oulu
Keskimaa Tiia Noora Anniina Oulu
Koivumaa Laura Eeva Maria Oulu
Kunnari Katja Emilia Oulu
Martikainen Janne Sefanias Vaasa
Mustonen Joni Sebastian Oulu
Naqvi Muhammad Zaryab Ulkomaa
Nikupeteri Jonna Susanna Oulu

Maaliskuu 2019: 76 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 14 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Karjalainen Tarja Annikki Vaala
Leppävuori Heikki Oskari Oulu
 
Fysioterapeutti (AMK)
Hiltunen Jukka-Pekka Oulu
Hintsala Niko-Ossi Johannes Oulu
Korkalo Riikka Anneli Oulu
Pakanen Olli-Ville Juhani Oulu
Ranta-Ylitalo Janika Juulia Johanna Kannus
Tomperi Veera Anniina Oulu
Ukonmaanaho Laura Katariina Oulu
Veijola Valtteri Matias Oulu
 
Insinööri (AMK)
Kallunki Janne Samuli Oulu
Kinnunen Tuomo Sakari Oulu
Kinnunen Antti Ilari Suomussalmi
Koivu Jukka Olavi Oulu
Nguyen Dang Khoa Oulu
Ryhänen Sara Ada Emilia Oulu
Seppänen Tomi Petteri Oulu
Shah Bishal Oulu
Suontakanen Joni Sakari Oulu
Timonen Tatu-Matti Tapani Oulu
Väisänen Joni Mikael Oulu
Åkerman Tuomas Juhani Oulu
 
Kätilö (AMK)
Ikola Iina Emilia Oulu
Lukkarila Kreetta Maria Kempele
Vuori-Herronen Elina Maaria Tyrnävä
 
Medianomi (AMK)
Korkala Antti Jaakko Johannes Rovaniemi
Veteli Annika Kajaani
 
Rakennusarkkitehti (AMK)
Alasalmi Jyri Tapani Valtteri Oulu
Palonen Elina Annika Oulu
Häkkilä Laura Maria Oulu
 
Röntgenhoitaja (AMK)
Kantola Milja Maaria Oulu
Rossi Kaapo Matias Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Herranen Jouni Juhani Ylivieska
Palovaara Arja Kaarina Oulu
Roos Laura Elina Oulu
Välkkilä Michael Antoine Oulu
 
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Mäkinen Kirsi Nivala
Rönkkö Tiina Leena Kiuruvesi
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Kallio Johanna Maria Ylivieska
Kemppainen Tiina Mari Oulu
Rautio Marja Kristiina Oulu
Romppainen Sonja Annika Oulu
Tomova Sari Mirjam Oulu
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Jussila Henna Karoliina Oulu
Keränen Elisa Rovaniemi
Lehto Saara Sarita Oulu
 
Tradenomi (AMK)
Huovinen Vili Oskari Juhani Hollola
Ikäheimo Pasi Heikki Oulu
Ketola Emilia Annastina Oulu
Mäkitalo Jyri Kristian Oulu
Numminen Aatu Markus Kalevi Oulu
Paajanen Maria Susanna Oulu
Pesonen Essi Karoliina Kuusamo
Ranttila Maarit Anita Raahe
Regina Eveliina Louise Oulu
Ristimella Anni Maria Kolari
Räisänen Helena Kempele
Saukko Samuli Matias Oulu
Savolainen Henna Marja Oulu
Siltala Vilma Matilda Haapavesi
Tryyki Sofia Aino Emilia Oulu
Tölli Lotta Kaisa Tyrnävä

Helmikuu 2019: 59 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 17 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Agrologi (AMK)
Karhumaa Juuso Jeremias Oulu
 
Ensihoitaja (AMK)
Keränen Lotta Anna Sofia Oulu
Keränen Vesa Antero Rovaniemi
Laukkanen Niko Matti Juhani Oulu
Tikkanen Julia Roosa Catariina Iisalmi
 
Insinööri (AMK)
Ahola Milla Ida Pauliina Oulu
Alatarvas Simo Kalevi Tornio
Dhimal Pramesh Oulu
Hiltunen Sanna Maria Oulu
Kharel Suman Ulkomaa
Konttinen Katariina Salla Susanna Oulu
Koskinen Lauri Kristian Oulu
Manninen Eeva-Riikka Oulu
 
Kätilö (AMK)
Puusaari Helena Marika Oulu
 
Optometristi (AMK)
Toivanen Milja Enni Alina Kuopio
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Björk Jenni Tuuli Henrika Oulu
Karvonen Mari Eveliina Oulu
Paananen Sari Johanna Oulu
Peltonen Aino Katri Anneli Oulu
Rahkala Heidi Kristiina Oulu
Stucki Viola Fia Oulu
Tamola-Immonen Sanna Maarit Oulu
Töyrylä Tuomas Tapani Valdemar Kempele
Virpi Olli-Pekka Oulu
 
Sosionomi (AMK)
Ontero Jussi Tapio Oulu
Pitkänen Inka Heli Orvokki Taivalkoski
Pohjanvesi Päivi Kristiina Pudasjärvi
Tuukkanen Päivi Kristiina Lumijoki
 
Terveydenhoitaja (AMK)
Kavaluus Jenni Reetta Raahe
 
Toimintaterapeutti (AMK)
Marttila Sanni Mirjami Oulu
Mäkipörhölä Kirsi Marika Oulu
Pöykkö Leena Anneli Rovaniemi
 
Tradenomi (AMK)
Heiskanen Roope Samuli Oulu
Hopeavuori Enna Janita Oulu
Kouva-Heikkinen Mervi Marjukka Oulu
Mäntynen Henna-Riikka Kemi
Oikkonen Anna-Janika Elisabeth Oulu
Pietilä Katja Marianna Oulu
Santaniemi Jenni Katariina Oulu
Similä Anna Margareta Oulu
Solla Elias Sakari Oulu
Tahvonen Henna Jasmin Oulu

Tammikuu 2019: 29 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 3 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen

Bioanalyytikko (AMK)
Korhonen Milja Orvokki Oulu
Korhonen Susanna Liminka
Ristimella Saimi Olga Inkeri Ulkomaa
 
Ensihoitaja (AMK)
Halonen Janne Markus Oulu
Isotalo Marja Adolfiina Oulu
Kujala Kari Tornio
Upola Juha Pekka Kittilä
 
Insinööri (AMK)
Kotila Teemu Juho Ilmari Oulu
Määttä Antti Olavi Oulu
Nousiainen Timo Johannes Oulu
Turchinovich Vadim Oulu
Yli-Korpela Matti Lauri Mikael Oulu
 
Rakennusmestari (AMK)
Tuomela Jarkko Johannes Oulu
 
Sairaanhoitaja (AMK)
Typpö Iida-Maaria Katariina Ylivieska
Vähä Tuomo Antero Haapajärvi
 
Tradenomi (AMK)
Alaranta Suvi Tuulia Annikki Hyvinkää
Kallinen Saara Sofia Oulu
Karhumaa Anna-Reeta Tyrnävä
Knuutinen Tuomas Paavo Tapio Oulu
Lassila Elina Marianne Oulu
Laukkanen Hannu Oskari Oulu
Paakkari Janne Juhani Oulu
Pakanen Emma Rosamilla Rovaniemi
Sulkala Roope Juhani Oulu
Tepsa Nina Anneli Oulu
Tuomaala Veera Katriina Vantaa