Oamkista valmistuneet, toukokuu 2022

Julkaistu: 9.6.2022 klo 10:23 Ammattikorkeakoulu tiedottaa

Toukokuu 2022: 255 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 66 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Agrologi (AMK)
Isokoski Satu Oulu
Kettunen Eetu Elmeri Lieksa
Kyllönen Marika Anniina Oulu
Räisänen Miika Markus Paavali Taivalkoski
   
Bioanalyytikko (AMK)
Junkkonen Tiina Johanna Muhos
Koukkula Toni Markus Tapani Oulu
Myllykoski Jonna Helinä Kempele
Tikkanen Nelli Jenni Katariina Liminka
   
Bioanalyytikko (ylempi AMK)
Kortesalmi Marika Kyllikki Oulu
Puputti Krista Karoliina Oulu
Rousu Petra Suvi Sofia Oulu
   
Ensihoitaja (AMK)
Kannala Johanna Kristiina Rovaniemi
Saari Matti Santeri Oulu
Väänänen Juliette Wilhelmiina Oulu
   
Ensihoitaja (ylempi AMK)
Kontio Minna Anna Maria Paltamo
Taikina-aho Elina Kaarina Oulu
   
Fysioterapeutti (AMK)
Hirvinen Heini Elisa Oulu
Riihijärvi Taru Johanna Raahe
Räty Pyry Petteri Oulu
   
Insinööri (AMK)
Alakärppä Jonne Jeremia Oulu
Alatalo Satu Hannele Elisa Liminka
Arstio Joni Marko Mikael Oulu
Eino Niko Johannes Oulu
Filppula Juhana Väinö Eemeli Espoo
Göös Tuomas Henrik Kokkola
Hoikkala Arttu Juhani Taivalkoski
Huusko Karoliina Mari Tellervo Oulu
Hyttinen Henri Juhani Taivalkoski
Jaakkola Maarika Anniina Oulu
Jaatinen Janne Sakari Ylivieska
Jokipelto Juha-Mikko Ensio Oulu
Juusola Kimmo Oulu
Kaikkonen Essi Mirjami Oulu
Kangasjärvelä Sara Emilia Oulu
Karsikas Aapo Johannes Oulu
Kemi Eetu Mikko Tapani Oulu
Kenttälä Ira Jannika Oulu
Keränen Joni Tapani Oulu
Keränen Sonja Siru-Päivikki Liminka
Komulainen Ville Matias Oulu
Kuvaja Markus Ville Suomussalmi
Lehto Kati Ida Maria Muhos
Leppälä Oona Sofia Ylivieska
Leskinen Teemu Matias Oulu
Maunu Jonne Miro Markus Oulu
Niemi Antti Sakari Kempele
Niemi Olli-Pekka Johannes Oulu
Nikka Antti Olavi Tornio
Ohtamaa Aleksi Hermanni Oulu
Oksa Juho Samuel Lumijoki
Ontero Kari Juhani Oulu
Parpala Antti Eemeli Oulu
Pauna Johanna Katariina Oulu
Perttunen Aleksi Jukka Ilmari Sodankylä
Pham Hoang Lam Oulu
Pokka Sami Petteri Oulu
Post Pauliina Anneli Tornio
Rakennuskoski Arto Tapani Oulu
Rautio Ville Eemeli Oulu
Riepula Ismo Aukusti Pudasjärvi
Ryyti Niko-Aleksi Rikhard Oulu
Rönkkö Joona Jeremias Heinola
Saari Sandra Matilda Oulu
Sarjanoja Olli Tapani Oulu
Savolainen Mira Tuulia Hannele Oulu
Siipola Oskari Juho Hermanni Oulu
Siironen Niina Juulia Kalajoki
Sipola Laura Maria Oulu
Soronen Lauri Juhani Oulu
Syrjälä Harri Samuel Oulu
Torvinen Joosua Iisakki Oulu
Tukiainen Jari Antero Oulu
Turpeinen Eerik Kustaa Oulu
Vaarala Timo Janne Johannes Sodankylä
Väyrynen Ville Väinö Oulu
Wallstedt Ida-Maija Sofia Oulu
Ylitalo Juho Antti Kalajoki
   
Insinööri (ylempi AMK)
Ferri Giovanni Tyrnävä
Häkkinen Vuokko Katariina Kempele
Kortesalmi Petri Mikael Oulu
Matila Hannu Erkki Antero Oulu
Merikanto Kari Antero Oulu
Moilanen Leo Osmo Suomussalmi
Määttä Kimmo Sakari Oulu
Perälä Tommi Juhani Oulu
Pylkkänen Marko Johannes Oulu
Södö Veli Pekka Oulu
Toivanen Mika Viljo Sakari Kajaani
Ylivinkka Juha Matias Seinäjoki
   
Kätilö (AMK)
Könni Marjut Hannele Oulu
Palovaara Julia Ada Emilia Rovaniemi
   
Medianomi (AMK)
Anttila Ellanoora Marika Oulu
Myllyniemi Sipe Mikko Antero Oulu
Niva Senja Johanna Oulu
Pihlflyckt Marjaleena Johanna Sipoo
Rahtula Veera Maria Oulu
Saarela Petri Jouko Juhani Oulu
Salomäki Nelli Tanja Helena Oulu
Tauriainen Iina Emilia Oulu
Tikkanen Laura-Maria Kaarina
   
Musiikkipedagogi (AMK)
Halme Maria Eveliina Oulu
Kosonen Venla Linnea Oulu
   
Musiikkipedagogi (ylempi AMK)
Alakärppä Juhani Arvid Oulu
Cassidy Michael Brent Oulu
   
Rakennusarkkitehti (AMK)
Halonen Cecilia Armi Jasmin Oulu
Hirvilammi Aino Elisa Oulu
Korhonen Jenni Helena Oulu
Kämäräinen Laura Maria Oulu
Lastikka Saila Maria Oulu
Lehtola Joel Aleksi Oulu
Lumijärvi Hannu Veli Mikael Oulu
Moilanen Joni Mikael Oulu
Moilanen Perttu Esko Johannes Oulu
Pennanen Tara Tuulia Helsinki
Salminen Eetu Severi Helsinki
   
Rakennusmestari (AMK)
Huhtala Tuomas Eerikki Oulu
Hyväri Tuomas Juhani Kempele
Jussila Jere Petteri Ii
Salakka Matti Antero Oulu
Ylimartimo Timo Asser Oulu
   
Röntgenhoitaja (AMK)
Lukkarinen Pipsa Hilda Oulu
Yrjänheikki Hanna Elina Oulu
   
Röntgenhoitaja (ylempi AMK)
Heiskanen Erja Tuulikki Oulu
   
Sairaanhoitaja (AMK)
Alapiha Sonja Elina Kruunupyy
Friimäki Jarno Ilmari Oulu
Honkala Erja Anneli Sievi
Huttunen Sari Sinikka Hannele Oulu
Kaikkonen Hilda-Maria Emilia Oulu
Kaikkonen Jenna Karoliina Kemijärvi
Korkeaniemi Satu Anne Susanna Lahti
Koskela Marko Juha Antero Ylivieska
Mikkonen Anne-Mirjami Oulu
Paananen Juho Viljami Pihtipudas
Pahkala Outi Marjaana Oulu
Ruuska Marita Hannele Oulu
Snellman-Platán Minna Johanna Turku
Viitala Mari Ida Kristiina Oulu
   
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Aitto-oja Laura Hanna Elina Oulu
Kemppainen Christa Piretta Karoliina Pornainen
Loukusa Maija Inkeri Oulu
Lukkarinen Anne Maarit Kajaani
Pallari Tiia-Riina Janica Liminka
Saarenpää Eeva Leena Oulu
Sipiläinen Emmi Elina Vantaa
Vänttilä Maarit Hannele Oulu
Wideman Sari Maarit Kajaani
   
Sosionomi (AMK)
Hiltula Maria Oulu
Koistinen Meiju Elisa Puolanka
   
Sosionomi (ylempi AMK)
Lahdenperä Sari Irene Oulu
Niskala Kati Susanna Oulu
   
Suuhygienisti (ylempi AMK)
Nieminen Minna Sofia Espoo
   
Tanssinopettaja (AMK)
Lounila Heli Anna Karoliina Helsinki
Nevala Eveliina Ida Amanda Tampere
   
Tanssinopettaja (ylempi AMK)
Kurtti Mari Johanna Mikkeli
   
Terveydenhoitaja (AMK)
Netti Riikka Kaisa Kuopio
   
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Koivukangas Heli-Johanna Oulainen
   
Tradenomi (AMK)
Alatalkkari Hanna Katariina Oulu
Halttunen Jussi Petteri Oulu
Hintsala Jenni Maria Lumijoki
Hirvonen Jonna Miia Katariina Oulu
Holappa Pekka Antti Juhani Oulu
Hänninen Maria Meri Julia Oulu
Jalonen Sauli Johannes Hyvinkää
Jaurakkajärvi Heikki Johannes Olavi Muhos
Jussila Lauri Petteri Oulu
Kainua Tiina Kaisa Oulu
Kallaperä Mirkka Taru Ingeborg Oulu
Kelloniemi Ari Petteri Oulu
Ketola Sami Aleksi Joensuu
Kokkoniemi Mikko Kristian Kempele
Korhonen Niko Juha Oulu
Kuisma Teemu Heikki Tapani Oulu
Lackström Jarno Juhani Raahe
Lauri Hanne-Mari Kempele
Myllykangas Aleksi Eemil Oulu
Myllylä Patrik Matias Helsinki
Nardi Ada Maria Ei tiedossa (kunta)
Niskanen Jesper Otto Ilmari Kuopio
Nukari Mirkka-Kristiina Oulu
Patanen Johanna Anni-Elina Raahe
Pyrrö Helena Oulu
Pönkkö Sami Aleksi Oulu
Rancken Saana Maria Elvira Oulu
Repo Henri Janne Vilhelm Oulu
Schönberg Janina Elisabet Johanna Oulu
Törmänen Katja Helena Oulu
Valikainen Jessi-Reetta Oulu
Yrjölä Seppo Veli Ilmari Oulu
   
Tradenomi (ylempi AMK)
Toivola Jaana Oulu