Oamkista valmistuneet, kesäkuu 2022

Julkaistu: 23.6.2022 klo 15:04 Ammattikorkeakoulu tiedottaa

Kesäkuu 2022: 331 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 105 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Agrologi (AMK)
Lääkkölä Elisa Karoliina Tornio
Moilanen Tero Juhani Oulu
Mäki Karoliina Juliaana Toholampi
Mäkitalo Matias Martti Henrikki Alajärvi
Parpala Juuso Eemil Kälviä
Pääkkönen Jenni Eveliina Kuhmo
Riekki Roni Henrik Kuopio
Taikina-Aho Heidi Maaria Muhos
   
Agrologi (ylempi AMK)
Kuusela Vesa-Pekka Ilmari Pori
Pesu Tiia Annikki Oulu
   
Bioanalyytikko (AMK)
Pehkonen Liisa Kaarina Siikalatva
   
Bioanalyytikko (ylempi AMK)
Kyllönen Merja Sinikka Suomussalmi
Niemi Karoliina Julia Kitee
   
Ensihoitaja (AMK)
Barinoff Matti Tapani Seinäjoki
Lindeman Helena Maria Jyväskylä
Ollanketo Emmi Alina Oulu
Ristimäki Janna Katriina Seinäjoki
   
Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Hast Laura Maria Elisa Rovaniemi
Kipinä Teemu Juhani Oulu
   
Insinööri (AMK)
Alahäivälä Teemu Matias Oulu
Annola Matti Akseli Kempele
Gudenko Oleksandr Oulu
Heikkinen Joona Otto Oulu
Heinikoski Janne Matti Jarinpoika Oulu
Heinikoski Oskari Matias Oulu
Hietala Johannes Päiviö Ylivieska
Huotari Tiina Essina Oulu
Häkkilä Joni Markus Oulu
Jaakkola Asko Johannes Oulu
Kaisanlahti Eetu Akseli Kemijärvi
Kanerva Linda Mari Vaasa
Kankaanpää Tommi Henrik Kalajoki
Kantola Juho Pekka Ilmari Oulu
Karjalainen Lili Julia Helsinki
Karppinen Valde Uuno Taneli Kempele
Keinänen Klaus Ilmari Tornio
Keränen Elisa Maaria Raahe
Klemettilä Kim Kasper Juhani Oulu
Kynsilehto Tatu Matias Oulu
Laihiainen Jaakko Atte Albert Oulu
Lantto Ilkka Paavo Johannes Pudasjärvi
Laurila Mari Hannele Oulu
Liimatainen Arttu Verner Benjami Hämeenlinna
Luokkanen Tomi Oskari Ranua
Meronen Anni Kaarina Oulu
Meuronen Eljas Oskari Helsinki
Mulari Juho Viljami Oulu
Mustasaari Joonas Petteri Johannes Kokkola
Mutikainen Mikko Jaakko Valter Oulu
Mäkelä Aleksi Johannes Liminka
Mänttäri Matti Alpo Kalevi Raahe
Määttä Pekka Tapani Oulu
Niskanen Jonna Maaria Vantaa
Orajärvi Sakari Oulu
Paakki Anna Amalia Kolari
Paaso Minna Johanna Hailuoto
Pelkonen Lauri Waltteri Oulu
Poikonen Jarno Tapio Oulu
Quargnali Giovanni Oulu
Rasmus Markus Mikael Oulu
Rissanen Arto Tapani Imatra
Sairanen Reima Ville Juhani Oulu
Sarkkila Saku Petteri Raahe
Sarkkinen Jani Johannes Oulu
Viittanen Maarit Henna Irmeli Liminka
Vittaniemi Tanja Sinikka Oulu
Väyrynen Pekka Matias Oulu
Ylikulju Toni Mikael Oulu
Åvist Roni Nikanor Oulu
   
Insinööri (ylempi AMK)
Koutajoki Kai Juhani Lahti
Kuure Markku Antero Seinäjoki
Lahdensuo Janne Kristian Lapua
Lehto Timo Mikael Kempele
Mustikka Jaakko-Pekka Johannes Oulu
Nissilä Petri Matias Kempele
Ohenoja Veli Hannu Keminmaa
Ojuri Babakolade Adefolu Helsinki
Partanen Petri Johannes Tornio
Pietikäinen Laura Elina Espoo
Pitkäniemi Jari Aki Antero Kuopio
Rousu Pirjo Annikki Oulu
Tammela Reetta-Mari Inari
Torniainen Niina Johanna Oulu
     
   
Kätilö (AMK)
Junnonaho Kirsi Susanna Elina Oulu
   
Medianomi (AMK)
Bozkurt Sakarias Sedat Oulu
Eira Taneli Keijo Mikael Oulu
Flink Leif Christian Oulu
Kettunen Jesse Valtteri Kuopio
Kiviniemi Johanna Salme Annikki Oulu
Lievonen Juuso Topi Tapio Oulu
Luukela Sami Petteri Oulu
Pakanen Hanna Maria Elisabeth Kempele
Tauriainen Antti Valtteri Oulu
   
Medianomi (ylempi AMK)
Alasimi Jenni Juulia Oulu
Burgelman Filip Agnes Prosper Ei tiedossa (kunta)
Demidov Mikhail Ei tiedossa (kunta)
Eijsberg Helena Iris Kokkola
Enqvist Anu Eveliina Oulu
Hiltunen Sanna-Kaisa Kaarina Rovaniemi
Kemppainen Marja Katariina Oulu
Király Annamária Ei tiedossa (kunta)
Lai Ka Yee Ei tiedossa (kunta)
Torvinen Laura Eliisa Tornio
   
Musiikkipedagogi (AMK)
Hannila Fanni Sofia Oulu
Simola Anniina Helmi Katariina Oulu
Suominen Teemu Saku Einari Helsinki
Vimpari Olli Petteri Oulu
Välimäki Leni Kaarina Tampere
   
Musiikkipedagogi (ylempi AMK)
Luukkonen Pekka Juhani Kärsämäki
Torvikoski Tanja Maaria Oulu
   
Optometristi (AMK)
Koivuniemi Miikka Antero Hyvinkää
   
Optometristi (ylempi AMK)
Hartikainen Arto Olavi Kuopio
   
Rakennusarkkitehti (AMK)
Heinonen Julia Jemina Josefina Oulu
Kamsula Marika Julia Oulu
Kärki Pauli Eerik Oulu
Wuokko Emma Elina Turku
   
Rakennusmestari (AMK)
Huhtala Anne Maria Muhos
Kaleva Joel Kristian Ii
Kalliosaari Mikko Martti Benjami Helsinki
Kela Henri Juhani Oulu
Turunen Timo Olavi Oulu
   
Röntgenhoitaja (AMK)
Keränen Suvi Tuulia Liminka
   
Röntgenhoitaja (ylempi AMK)
Tuomaala Nea Maria Oulu
   
Sairaanhoitaja (AMK)
Eronen Pirita Pauliina Kuusamo
Koivujärvi Senja Anni Alina Oulu
Parviainen Silja Johanna Ylivieska
Pääkkö Taija Hanna-Leena Nivala
Saukko Roosa Maria Rovaniemi
Sivula Venla Ulriikka Oulu
Tuohimaa Jasmiina Tuulia Oulu
   
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Heikkilä Anna Katariina Oulu
Pennanen Satu Päivi Kristiina Mäntsälä
Reinikka Johanna Ingrid Oulu
Tolvanen Anne-Kaisa Oulu
   
Sosionomi (AMK)
Autio Suvi Kristiina Sievi
Hyrkäs Jonna Karoliina Kuusamo
Juustila Anna-Maria Oulu
Kauppila Anniina Iida Maria Kemi
Kivistö Jenni Elisabeth Asikkala
Kokkonen Minna Maija Oulu
Kortessalo Päivi Elisa Oulu
Latva Annika Laura Maria Merikarvia
Latvastenmäki Niina Pauliina Oulu
Muhonen Mari Orvokki Oulu
Määttä Miia Marianne Oulu
Niemelä Alma Serafiina Oulu
Pahkala Anni Emilia Oulu
Raappana Heli Anja Tuulia Oulu
Reijonen Erika Eveliina Oulu
Tytärniemi Elina Tuulikki Oulu
Vuollet Anu Maaret Oulu
Väisänen Wilma Maria Oulu
   
Sosionomi (ylempi AMK)
Makkonen Toni Mikael Liminka
   
Suuhygienisti (AMK)
Väisänen Tiia Pauliina Oulu
   
Tanssinopettaja (AMK)
Lorenz Lea Oulu
   
Tanssinopettaja (ylempi AMK)
Rundelin Kaisa Petra Elina Oulu
   
Terveydenhoitaja (AMK)
Honkanen Päivi Marketta Kempele
Lassila Elina Aino Maria Oulu
Nikki Jutta Anniina Pyhäjoki
   
Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Hyvärinen Heli Tellervo Oulu
   
Toimintaterapeutti (ylempi AMK)
Pitkänen Sanna Kaisa Kokkola
Watroba Anni Elisabet Oulu
   
Tradenomi (AMK)
Adi Noha Espoo
Ahola Tiina Maria Anneli Oulu
Annanpalo Laura Emilia Oulu
Apila Milla Maleena Oulu
Fingerroos Kaisa Mirjam Oulu
Hautamäki Miikka Matias Oulu
Hietaniemi Aleksi Samuli Oulu
Huru Heidi Kristiina Oulu
Huuhka Taru Elina Anniina Oulu
Huusko-Mutanen Tuija Sinikka Oulu
Härmä Ville Markus Kalervo Oulu
Ikonomidis Lydia Evangelia Oulu
Kallio Heikki Sakari Oulu
Kallunki Mari Katariina Kempele
Keskimäinen Jenna Emilia Oulu
Klemola Julius Eetu Johannes Oulu
Käyrä Juuli Katariina Oulu
Laatikainen Santeri Juho Henrikki Oulu
Lehto Minna Oulu
Leppäharju Lotta Eveliina Iisalmi
Lämsä Tapio Johannes Oulu
Maresia Daniela Isabella Oulu
Nicolson Ross Oulu
Niemelä Sami Patrik Oulu
Nikkinen Charlotte Sofie Ellen Kalajoki
Nikumatti Jenni Ansuli Oulu
Niskanen Janika Julia Oulu
Nousiainen Arttu Oskari Oulu
Ollila Sara-Sofia Anniina Oulu
Parrila Sara Iida Sofia Oulu
Pasma Maria Elisa Oulu
Pennanen Sanna Pauliina Oulu
Perkkiö Tuija Helena Oulu
Piuva Nina Marika Oulu
Päkkilä Ville Väinö Valtteri Oulu
Pääkkönen Mari Johanna Oulu
Rajaniemi Joni Pauli Johannes Oulu
Reijasalo Väinö Jaakko-Julius Oulu
Reinikka Samuli Kristian Oulu
Sanchez El Khalifa Adam Espoo
Saviniemi Erika Hannele Tuulia Oulu
Seppänen Ella Sofia Oulu
Siira Eerika Anniina Ii
Spets Kalle Topi Henrikki Oulu
Säynäjäkangas Auli Tuulia Kempele
Takala Stiina Ottilia Kuopio
Tornberg Niina Karoliina Tyrnävä
Tuohimaa Nina Maria Oulu
Törmä Tomi Jouni Oulu
Vallo Tuomas Tapio Ilmari Oulu
Varanka Niklas Henrikki Oulu
Vihelä Mikko Oulu
Welling Pekka Eemeli Oulu
Ylikotila Niko Santeri Oulu
Översti Leo Elias Oulu
   
Tradenomi (ylempi AMK)
Hilakivi Inka Elina Oulu
Kortetjärvi Nina Marika Oulu
Koskela Jarkko Sami Antero Muhos
Kotaniemi Annika Oulu
Mikkonen Henna-Riikka Oulu
Nissinen Tarja Anneli Oulu
Oksa Antti Tapio Oulu
Stenius Anri Sisko Irene Ii
Sulila Jenni Elina Oulu